11.02.2018 r.

VI Niedziela Zwykła

1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Światowy Dzień Chorego. Kalendarz liturgiczny wspomina Matkę Bożą z Lourdes. Na sumie będą specjalne modlitwy za chorych, namaszczenie olejami chorych i błogosławieństwo Lurdzkie. Dzisiaj również Kościół rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa która rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Kościele Parafialnym o godz. 8:30 i 16:00 a w kaplicach o 15:00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy – 2 posiłki lekkie i 1 do syta i jakościowy – nie spożywamy pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:30 a później Msza św. W niedzielę zaś Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych.

3. Za tydzień w niedzielę taca na WSD naszej diecezji.

4. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 60 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Mołodiatycz.

6. Intencje mszalne