18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Taca na WSD naszej diecezji. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby Parafii.
  2. W tym tygodniu – 22 lutego – przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:30 a później Msza św. W niedzielę zaś Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Za tydzień przypada niedziela ad Gentes – Dzień Solidarności z Misjonarzami i puszka na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. Nasze Szkolne Koło Misyjne i Parafia będą zbierać makulaturę na potrzeby misji (przede wszystkim na studnie). 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki. Możemy tą makulaturę przywozić do Parafii. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Dzisiaj o godz. 19:00 nasze Koło Misyjne w KRZ będzie prowadzić modlitwę różańcową. Zachęcamy do słuchania i włączenia się w modlitwę.
  4. 23 lutego (piątek) – Spotkanie dla KSM–u o godz. 16:30. Młodzież poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 24 lutego (sobota) – Spotkanie dla ministrantów o godz. 09:00 i dla kandydatów na ministrantów o godz. 10:00. 25 lutego (niedziela)- po Mszy św o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. 25 lutego (niedziela) będziemy gościć pana Mariusza Mądrzak – muzyka, wokalistę związanego z takimi wydarzeniami jak: Pielgrzymka na Jasną Górę, Exodus Młodych czy Jezus na Wschodzie, oraz pana Arkadiusza Rozmus – przy akompaniamencie; przyjeżdżają z płytą „Czym się karmisz, czego słuchasz″ i dobrym słowem.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Mołodiatycz.
  7. Na ławeczkach leżą karteczki z adresem naszej parafialnej strony internetowej. Dziękujemy za wykonanie tej strony i za wszelką życzliwość. Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu w Szkole  Podstawowej w Mołodiatyczach powstało Szkolne Koło Caritas. Opiekunem tego Koła jest Ks. Piotr. Dziękujemy Ks. Piotrowi za zaangażowanie się na rzecz powstania Koła Caritas  i Pani Dyrektor szkoły w Mołodiatyczach za umożliwienie tego, aby Koło mogło funkcjonować w naszej Szkole i Parafii. Dziękujemy także ks. Dyrektorowi Caritas naszej diecezji Ks. Adamowi Sobczakowi za powołanie tej organizacji. Bóg zapłać. W związku z tym mamy prośbę do naszych Parafian o wsparcie odpisem od podatku Dawida Radelczuka – naszego parafianina ( chłopca niepełnosprawnego). Proszę wziąć karteczkę z KRS. Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Akcja 1% to tak niewiele! Ziarenko do ziarenka: KRS: 0000350686 Dopisek: Dawid „Szkolne Koło Caritas w Mołodiatyczach przy Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia N.M.P w Trzeszczanach”.
  10. Intencje Mszalne