11.03.2018 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu- Laetare

  1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu – Laetare – radości. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa: modlimy się nią w poniedziałek wtorek i środę po Mszy św. o godz. 8:30 a w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 7:30, w niedzielę zaś po Gorzkich Żalach. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Serdecznie witamy Ks. Kan. Józefa Dudka – proboszcza z Oleszyc i dziekana dekanatu Cieszanów. Plan rekolekcji jest następujący: poniedziałek wtorek i środa – Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8:30, 12:00 (dla dzieci i młodzieży) i o godz. 17:00. W kaplicach o 10:30 (w poniedziałek w Chyżowicach a we wtorek w Majdanie Wielkim). W środę o 10:30 w Chyżowicach a w Majdanie Wielkim o 15:00. Spowiedź święta: pół godziny przed każdą Mszą św. W ostatni dzień rekolekcji ofiary, które złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności naszemu Księdzu Rekolekcjoniście. Tą sprawę polecam waszej życzliwości i ofiarności. Rozkład jazdy autokaru szkolnego w czasie rekolekcji: Leopoldów – 10:55, Bogucice 11:10, Korytyna – 11:20, Mołodiatycze – 11:25, Józefin – 11:30, Majdan Wielki – 11:35, Drogojówka – 11:40, Trzeszczany – 11:45.

  2. We wtorek 13 marca przypada 5 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:30 a później Msza św. W niedzielę – Gorzkie Żale przed sumą – o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych.

  3. Zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  4. Trwa Akcja zbierania makulatury na rzecz Misji.

  5. W piątek – Spotkanie dla KSM po Drodze Krzyżowej i Mszy św. W sobotę spotkanie dla ministrantów o godz. 09:00 i dla kandydatów na ministrantów o godz. 10:00. Nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbiera w piątki po Drodze Krzyżowej w ramach akcji Pielucha dla Malucha środki przeznaczone dla niemowląt. A młodzież KSM –u stare płyty CD I DVD na wypoczynek dla biednych dzieci. W przyszły piątek i sobotę odbędzie się akcja w naszej Parafii zbiórki żywności „Tak, Pomagam”. Akcję tą przeprowadzą nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w sklepach w Trzeszczanach i Mołodiatyczach. Gdy będziemy robić zakupy – możemy również kupić coś dla potrzebujących i ofiarować to wolontariuszom a oni te produkty żywnościowe spakują i dostarczą do najbardziej potrzebujących. Można też wrzucić ofiarę do puszki. Bóg zapłać za zrozumienie tej sprawy.

  6. Bardzo dziękuje za posprzątanie kościoła i fiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Mołodiatycz.

  7. W naszym Ośrodku Zdrowia odbędą się 15 marca br. (czwartek) w godzinach od 9:00 – 10:00 bezpłatne badania wady wzroku. Przeprowadzi je firma Opto – Marzenie. Serdecznie zapraszamy.

  8. Zarząd Powiatowy Prawa i sprawiedliwości zaprasza mieszkańców Gminy Trzeszczany na spotkanie z Panem Sławomirem Zawiślakiem oraz władzami szczebla Wojewódzkiego i Powiatowego jednostek obsługujących Rolnictwo, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach w dniu 25 marca br. o godz. 13:00

  9. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  10. Intencje mszalne