18.03.2018 r.

V niedziela Wielkiego Postu – I niedziela Męki Pańskiej

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu – I niedziela Męki Pańskiej dawniej zwana Niedzielą Czarną. Zostały zasłonięte krzyże które odsłonimy dopiero w Wielki Piątek. Dziś ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:30 a później Msza św. W niedzielę – Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Jutro,19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży. Również za tydzień o godz. 15:00 w Lubaczowie w Konkatedrze uroczyste zakończenie roku Jubileuszu 25- lecia powstania Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej i spotkanie młodzieży z całej Diecezji.

2. Dziś puszka na Katolickie Radio Zamość.

3. Zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Trwa akcja zbierania makulatury na rzecz Misji.

5. W piątek – Spotkanie dla KSM – po Drodze Krzyżowej i Mszy św. W sobotę – Spotkanie dla ministrantów o godz. 09:00 i dla kandydatów na ministrantów o godz. 10:00. Również nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbiera w piątki po Drodze Krzyżowej w ramach akcji „Pielucha dla Malucha” środki przeznaczone dla niemowląt. A młodzież KSM –u stare płyty CD I DVD na wypoczynek dla biednych dzieci.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Mołodiatycz.

8. Za tydzień przesuwamy zegarki o godzinę do przodu.

9.  Intencje mszalne.