02.04.2018 r.

Poniedziałek Wielkanocny

1. Dziś Poniedziałek w Oktawie Wielkiej Nocy. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Również dziś ofiarami do puszki wspieramy rodzinę z naszej Parafii, która ucierpiała w pożarze. Tą sprawę polecam waszej życzliwości ofiarności a w imieniu rodziny bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, dobre słowo, wsparcie modlitewne i finansowe. Bóg zapłać.
  2. Trwa Oktawa Wielkanocna tzw. Biały Tydzień (do Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Oktawa jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Dlatego w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jeśli będzie pogoda zrobimy również procesję w Oktawie z Figurką Zmartwychwstałego i z Krzyżem. Przez cały tydzień będziemy modlić się Nowenną do Bożego Miłosierdzia 10 minut przed Mszą św. wieczorową o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  3. W sobotę o godz. 17:00 rozpoczniemy Mszą Świętą nabożeństwo Drogi Światła. Są to spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem podobne do Drogi Krzyżowej. Jeśli będzie pogoda to pójdziemy przez Trzeszczany, jeśli nie to w kościele. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w tym nabożeństwie znanym w kościele ale obecnie zapomnianym. Zapraszam dzieci, młodzież dorosłych wszystkie grupy duszpasterskie do zaangażowania się w to nabożeństwo.
  4. W przyszła niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Fundusz Caritas.
  5. Trwa akcja zbierania makulatury na rzecz Misji.
  6. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 160 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Mołodiatycz.
  8. W Dniach 20, 21, 22 kwietnia organizujemy pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej – jest tam łaskami słynący obraz Matki Bożej Słuchającej, grób św. Wenantego Katarzynca – orędownika tych, którym brakuje pieniędzy. Są liczne dowody na to, że ten święty pomaga w sytuacjach kryzysowych. Piękne dróżki Kalwaryjskie. Przemyśl – katedra w której znajdują się relikwie św. Jacka i w której był święcony nasz Bp Marian Rojek. Piękna starówka, piękne kościoły. Solina i wiele miejsc związanych z Bieszczadami. Wyjazd w piątek o godz. 15:00. 2 noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie i jeden wieczór z biesiada bieszczadzką wynosi 270 zł. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę. Zapisy z wpłatą wpisowego 50 zł oraz nr PESEL.

9. Intencje mszalne.