29.04.2018 r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Jutro 30 kwietnia przypadają imienny naszego Ks. Bp. Mariana Rojka. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj i majówki, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w tych nabożeństwach Maryjnych.

2. We czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski i święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. Msze św. jak w niedzielę. 8:30 i suma 12:00. Przed msza poranną o godz. 8:00 nasza młodzież z Gimnazjum przedstawi inscenizację słowno – muzyczną. W kaplicach Msze św. tego dnia o 10:30.

3. W tym roku 5 maja podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej przez ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego pięciu alumnów z naszej diecezji, piątego roku przyjmie święcenia diakonatu.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek miesiąca od godz. 9:00 rano. W kaplicach Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 16:00. W piątek w liturgii obchodzimy wsp. św. Floriana patrona Strażaków. Msza św. w intencji i z udziałem strażaków w sobotę 5 maja o godz. 10:00 w kościele parafialnym. W przyszła niedzielę odpust w kaplicy w Chyżowicach. Suma odpustowa o godz. 12:00.

5. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 60 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Mołodiatycz

7. Intencje mszalne.

8. Ofiarowano Monstrancję do naszej parafii.

9. Chodnik procesyjny i opaska wokół Kościoła – prace i koszt zostały uzgodnione z Radą Parafialną.