13.05.2018 r.

VII Niedziela Wielkanocna

1. Dziś VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie ( po ostatniej mszy św. figurkę Zmartwychwstałego odnosi się do zakrystii). Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczynamy dziś Nabożeństwa Fatimskie- na sumie o godz. 12:00. Zapraszam dzieci młodzież i wszystkich Parafian do uczestnictwa. Dziś taca na WSD naszej Diecezji. Witamy kleryka w naszej Parafii i dziękujemy Mu za pozbieranie ofiar i wspólną modlitwę. Trwa miesiąc maj i majówki, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę przed sumą o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w tych nabożeństwach Maryjnych. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy a w naszej Parafii odbędzie się I Komunia św. Msze św. w przyszłą niedzielę o 8:30 i suma 11:00 na której dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. W kościołach filialnych w Majdanie Wielkim i Chyżowicach Msze św. o godz. 7:00 rano. Spowiedź dzieci I – komunijnych, rodziców, rodziców chrzestnych i rodzin w piątek o godz. 17:30. Również tego dnia dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo proszę żeby zabrać ze sobą świece z chrztu św. Próby dzieci w tym tygodniu we wtorek w środę i piątek o godz. 17:00.(ponieważ później po nabożeństwie majowym o godz. 19:00 będą poświęcenia pól).

2. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 140 zł. Bóg zapłać.Na sobotę na godz. 9:00 proszę rodziców dzieci I komunijnych na generalne sprzątanie kościoła i wokół kościoła.

4. W dniach 18-19 maja 2018, w Zamościu na hali OSiR odbędzie się Diecezjalne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, połączone z rekolekcjami, które wygłosi ks. Krzysztof Kralka – Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina. Czuwanie rozpocznie się w piątek od godz. 18:00 i potrwa do soboty wieczorem. Zapisy na stronie www.jezusnawschodzie.pl

5. Ks. Mariusz proboszcz z Gdeszyna prosi o rozprowadzenie ciasteczek, pieniążki z ich sprzedaży zostanąprzeznaczone na potrzeby kościoła i na kult bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego w Gdeszynie. Zachęcamy do kupowania ciasteczek. Cena 12 zł.

6. Na naszej stronie internetowej są już do obejrzenia zdjęcia z pielgrzymki parafialnej. Zapraszamy.

7. Intencje mszalne.