20.05.2018 r.

Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego ( po ostatniej mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę )i Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III . Od jutra rozpocznie się Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 18:00. Dziś taca inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8:30 i o 18:00 . We czwartek 24 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana , w sobotę 26 maja wsp. św. Filipa Nereusza i dzień Matki. Będziemy modlić się za nasze mamy Trwa miesiąc maj i majówki, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18;00 a w niedzielę przed sumą (o godz. 11:30). Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w tych nabożeństwach Maryjnych.

  2. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust w naszej Parafii. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Prof. Edward Walewander z KUL. Msza św. na cmentarzu przed odpustem w sobotę o godz. 18:00 a wcześniej o 17:15 Różaniec połączony z wypominkami. Msze św. w przyszłą niedzielę o 8:30 i suma odpustowa o godz. 12:00 a w kościołach filialnych w Majdanie i Chyżowicach – o godz. 7:00 rano.

  3. Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV odbędzie się w Boże Ciało o godz. 11:00. Próby dzieci klas IV w tym tygodniu we wtorek i piątek po Mszy św. i majówce o godz. 18:00.

  4. Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Na sobotę na godz. 9:00 proszę osoby z Trzeszczan II od strony Drogojówki.

  5. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  6. W dniach 23 -24 maja tj. środa i czwartek wyjeżdżamy z dziećmi pierwszokomunijnymi i z rodzicami na pielgrzymkę do Częstochowy i Inwałdu.

  7. Intencje mszalne.