27.05.2018 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust w naszej parafii. ( kończy się czas Komunii św. wielkanocnej) Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Prof. Edward Walewander z KUL Kończy się miesiąc maj i majówki, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe które będziemy odprawiali po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę przed sumą o godz. 11:30 Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w tych nabożeństwach. We wtorek 29 maja wspominamy św. Urszulę Ledóchowską.

  2. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8:30 i suma wraz z procesja do 4 ołtarzy o godz. 11:00. W kościołach filialnych w Majdanie i Chyżowicach Msze św. o godz. 7:00. Procesja pójdzie w stronę Drogojówki. Proszę o przygotowanie ołtarzy, dziewczynki do sypania kwiatów do klasy IV włącznie, strażaków o przygotowanie i zabezpieczenie procesji. Próba dla dziewczynek do sypania kwiatów we wtorek po mszy św. i nabożeństwie o godz. 18:00 Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV będzie w Boże Ciało o godz. 11:00. Próba dzieci klas IV w tym tygodniu w środę po Mszy św. i majówce o godz. 18:00.

  3. W tym tygodniu przypada I piątek sobota i niedziela miesiąca czerwca. W I piątek chorych będziemy odwiedzać od godz. 9:00 rano. Msze św. w I piątek miesiąca w kościołach filialnych w Majdanie i Chyżowicach o godz. 16:00.

  4. W sobotę 2 czerwca Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Krasnobrodu o godz. 10:00 a w katedrze w Zamościu święcenia kapłańskie – również o godz. 10:00. W niedzielę 3 czerwca Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Krasnobrodu . Za tydzień Msza św. za poległych na Drogojówce o godz. 14:00.

  5. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan II i ofiarę na kwiaty 120 zł. Bóg zapłać. Na środę na godz. 9:00 proszę rodziców dzieci rocznicowych o posprzątanie i udekorowanie kościoła.

  6. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  7. Intencje mszalne.