24.06.2018 r.

XII Niedziela zwykła, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin naszego Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach. Dziś również odpust w Szystowicach (o godz.12:00). We czwartek przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła- będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego a taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „Świętopietrze”. Tego dnia również przypada odpust w Ornatowicach (o godz. 12.00), na który Ks Dziekan serdecznie zaprasza.

2. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je po Mszy Św wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę przed sumą o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła osobom z Trzeszczan II i ofiarę na kwiaty -115 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 zapraszam następne osoby z kolejki.

4. Pielgrzymka scholi : Wąwolnica-Nałęczów-Kazimierz Dolny.

5. Tygodnik „Niedziela”- 5 zł

6. Intencje mszalne.

7. Wczoraj, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie Biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów naszej diecezji. Ks. Piotr -decyzją Ks. Biskupa – został przeniesiony do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. W naszej parafii posługę wikariusza podejmie Neoprezbiter – ks. Mateusz Kopa pochodzący z Lubaczowa. Dziękujemy Ks. Piotrowi za całą dotychczasową pracę na rzecz naszej parafii i obejmujemy w tym czasie modlitwą zarówno Ks. Piotra jak i Ks. Mateusza.