12.08.2018 r.

XIX Niedziela zwykła

  1. Jutro – w poniedziałek 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich Parafian do uczestnictwa. Na zakończenie nabożeństwa będzie ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. We wtorek 14 sierpnia wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, w środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę o 8:30 i suma o godz. 12:00 w kaplicach o 10:30. Po każdej Mszy św. poświecenie wianuszków z ziół i kwiatów. W piątek 17 sierpnia wsp. św. Jacka. Za tydzień, w niedzielę taca inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.

  2. Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji. W sobotę 18 sierpnia wyruszy z Zamościa spod szpitala JPII do Krasnobrodu V Piesza Pielgrzymka środowisk Trzeźwościowych. Rozpoczęcie o godz. 7:00 . Zaprazamy do uczestnictwa.

  3. W tym tygodniu 16 sierpnia nasz nowy wikariusz Ks. mgr Mateusz Kopa, pochodzący z parafii konkatedralnej z Lubaczowa, rozpocznie wśród nas pracę duszpastersko – katechetyczną. W przyszłą niedzielę o godz. 8:30 odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa nam wszystkim. Na tej Mszy św. odbędzie się również powitanie Ks. Mateusza. Jest to Jego pierwsza parafia w życiu kapłańskim, dlatego módlmy się w Jego intencji o Boże błogosławieństwo, siły, wszelkie potrzebne łaski i dary Ducha Świętego.

  4. Za tydzień 19 sierpnia w Drogojówce o godz. 13:00 odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne. Zapraszamy na nie wraz z Panem Wójtem, Sołectwem Drogojówka i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzeszczanach. Z tej racji suma w kościele parafialnym będzie odprawiona o godz. 11:00 a w kościołach filialnych o godz. 7:00.

  5. W dniach 21.08 – 24.08 odbędzie się jak co roku Exodus Młodych w Zwierzyńcu. Chętnych którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu proszę aby się zgłaszali do księży. Ks. Mateusz jest chętny aby pojechać z młodzieżą. Szczegółowe informacje ->tutaj

  6. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Modlimy się za naszych pielgrzymów którzy już we wtorek wchodzą na Jasną Górę.

  7. Trwają wakacje. Nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie i Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Modlimy się również w intencji rolników i o urodzaje.

  8. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 120 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

  9. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  10. Intencje mszalne