19.08.2018 r.

XX Niedziela Zwykła

  1. Dziś XX Niedziela zwykła. Taca inwestycyjna – na potrzeby naszej parafii. W tym tygodniu, 16 sierpnia rozpoczął pracę duszpastersko – katechetyczną nasz nowy wikariusz – Ks. mgr Mateusz Kopa, pochodzący z parafii konkatedralnej w Lubaczowie. Serdecznie witamy pośród nas. Módlmy się w intencji ks. Mateusza o siły, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Dziś również o godz. 13:00 na Drogojówce Dożynki Gminno – Parafialne.

  2. Jutro, w poniedziałek (29 sierpnia) wsp. św. Bernarda z Clairvaux. We wtorek (21 sierpnia) wsp. św. Piusa X , w środę (22 sierpnia) wsp. NMP Królowej. W piątek (24 sierpnia) święto św. Bartłomieja Apostoła. W przyszła niedzielę (26 sierpnia) uroczystość NMP Częstochowskiej i Złoty Jubileusz naszego Ks. Kanonika Włodzimierza. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 8:30 , w kaplicach o 10:30 i o godz. 16:00 – będzie to Msza św. Jubileuszowa w intencji Ks. Kanonika, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Bp. Marian Rojek. Na tej mszy św. będą obecni koledzy Jubilaci ks. Kanonika, zaproszeni kapłani, władze wojewódzkie, samorządowe i delegacje z poszczególnych parafii, w których Ks. Kanonik pracował. Zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci i młodzież i dorosłych do uczestnictwa w tej Mszy św. Po wspólnej Eucharystii kapłani i zaproszeni goście udadzą się na posiłek do Restauracji Słowiańska a delegacje z poszczególnych Parafii do świetlicy w naszym Domu Kultury. Już dziś dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w przygotowania do tego Jubileuszu. Bóg zapłać. Prośba od Pań z KGW jeśli są osoby chętne aby upiec jakieś ciasto na poczęstunek dla delegacji to można to uczynić i przynieść do świetlicy w sobotę wieczorem. Nasza schola w dniu Jubileuszu będzie śpiewać koncertowo od godz. 15:15. Zapraszamy.

  3. W dniach 21.08 – 24.08 rozpoczyna się Exodus Młodych. Chętni którzy by chcieli pojechać proszę się zgłaszać do Ks. Mateusza .

  4. Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

  5. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom: z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty – 120 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

  6. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  7. Intencje mszalne