26.08.2018 r.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

  1. Dziś w niedzielę 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej i Złoty Jubileusz naszego Ks. Kanonika Włodzimierza. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 8:30, w kaplicach o 10:30 i o godz. 16:00, będzie to Msza św. Jubileuszowa w intencji Ks. Kanonika, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Bp. Marian Rojek. Na tej mszy św. będą obecni koledzy Jubilaci ks. Kanonika, inni kapłani władzę wojewódzkie, samorządowe i delegacje z poszczególnych parafii w których Ks. Kanonik pracował. Zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci i młodzież do uczestnictwa w tej Mszy św. Po Mszy św. kapłani i zaproszeni goście udadzą się na posiłek do Restauracji Słowiańska a delegacje z poszczególnych Parafii do świetlicy w naszym Domu Kultury. Już dziś dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w przygotowania do tego Jubileuszu. Bóg zapłać. Nasza Schola w dniu dzisiejszym będzie śpiewać koncertowo od godz. 15:15. Zapraszamy.

  2. Jutro – w poniedziałek – 27 sierpnia wsp. św. Monikę. We wtorek- 28 sierpnia- wsp. św. Augustyna. W piątek- 29 sierpnia- wsp. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 7:30 i o 18:00 i kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny. Tego dnia również przypada 34 rocznica święceń biskupich Bp Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

  3. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Skłania nas to do refleksji nad wykorzystaniem tego czasu.

  4. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom: z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 100zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

  5. Intencje mszalne