16.09.2018 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś XXIV niedziela zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu i puszka na KRZ oraz odpust w Majdanie Wielkim. Sumę odpustowa o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Mateusz. Cały czas pamiętajmy o modlitwie o zdrowie naszego Ks. Kanonika.

2. We wtorek- 18 września święto św. Stanisława Kostki- patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży. We czwartek- 20 września wsp. mm koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy. W piątek 21 września święto św. Mateusza Ewangelisty. Tego dnia Ks. Mateusz obchodzi swoje imieniny. Msza św. w Jego intencji odbędzie się we czwartek o godz. 19:00. Przyjadą koledzy z roku ks. Mateusza. Zapraszam dzieci młodzież i wszystkich Parafian na wspólną modlitwę. W sobotę 22 września wsp. bł. Bernardyny Jabłońskiej pochodzącej z naszej diecezji z Pizun k. Narola.

3. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom: z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

4. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00, spotkanie KSM – u w sobotę o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

6. Ministerstwo Środowiska i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym składania wniosków o dotacje (do 47 700 złotych) oraz preferencyjne pożyczki na wymianę starego kotła lub pieca na nowoczesne źródło ciepła oraz na ocieplenie domu, w tym m. in. na wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów. Eksperci Funduszu przedstawią zasady składania wniosku oraz udzielą odpowiedzi na pytania. Spotkanie odbędzie się w naszej Świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach w dniu 21 września tj. w piątek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

7. Na naszej stronie parafialnej znajdziemy wszystkie te informacje jak również m.in. galerie zdjęć z Odpustu, Mszy św na cmentarzu i inne. Ks. Mateusz również założył fb parafialnego który połączony jest z naszą stroną parafialna i ze stroną naszej diecezji. Korzystajmy z tych mediów parafialnych, to jest pole nie tylko informacji ale i ewangelizacji.

8. Intencje mszalne