21.10.2018 r.

XXVIX Niedziela Zwykła

1. Dziś XXVIX niedziela zwykła. Niedziela Misyjna która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień będziemy zbierać ofiary do puszki na cele misyjne, jak również modlić się w intencji Misji. Dziś nasze Szkolne Kolo Misyjne o godz. 19:00 w KRZ poprowadzi różaniec misyjny,zachęcamy do wspólnej modlitwy przy odbiornikach KRZ. Dziś na sumie będzie poświecenie i rozdanie różańców dzieci klas III, a po sumie spotkanie z dziećmi i z rodzicami w sprawie I Komunii św. Taca dzisiejsza inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.

2. Październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci młodzież i wszystkich Parafian. Odprawiamy je codziennie o godz. 16:00, Msza św., a później różaniec a w niedziele o godz. 11.30 przed sumą. Codziennie możemy zyskiwać odpust zupełny po zwykłymi warunkami. W poniedziałek 22 października wsp. św. Jana Pawła II. Za tydzień w niedzielę uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Za tydzień również taca na budownictwo sakralne. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Proszę nie wrzucać doniczek z cementem do śmieci. Oddzielić cement od kwiatów i od doniczki. Proszę Was o zrozumienie tej sprawy (jest monitoring). Proszę również radnych o zgłoszenie się do zakrystii, aby wziąć wypominki na swoją część i je rozdać. Bóg zapłać.

3. 31 października organizujemy w Parafii Bal Wszystkich Świętych dla dzieci i młodzieży. Warunkiem uczestnictwa jest przebranie się za jakiegoś świętego. Zachęcamy do zapisania się u ks. Proboszcza bądź u Ks. Wikariusza. Jako chrześcijanie obchodzimy Wszystkich Świętych a nie pogański zwyczaj Halloween. I uczymy dzieci i młodzież kultury chrześcijańskiej a nie pogańskiej.

4. Za tydzień- w niedzielę 28 października,oraz 1 i 2 listopada przed kościołem nasi harcerze będą rozprowadzać znicze. Zakup takiego znicza będzie wsparciem aby nasze dzieci i młodzież zakupiły sobie mundurki harcerskie. Jeśli ktoś chciałby złożyć większą ofiarę niż kosztuje znicz może to uczynić. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.

5. Za tydzień w niedzielę odbędzie się promocja książki pt. Jeden z wielu Ks. Zygmunta Lipskiego. Opowiada ona o księdzu Stanisławie Kątku, który był ochrzczony w naszej Parafii. Przyjedzie Ks. Zygmunt Lipski i na każdej Mszy św. będzie głosił kazania.

6. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

7. Spotkanie KSM –u we czwartek o 17:00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00. Zbiórka harcerska w sobotę o godz. 10:00 a próba scholi w sobotę o godz. 14:30. Serdecznie zapraszamy.

8. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Kalendarze Rolnicze książkowe 26 zł. i ścienne 6 zł.

9. Doroczne badanie praktyk religijnych (liczenie ludzi)

10. Intencje mszalne