28.10.2018 r.

XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś XXX niedziela zwykła. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Wyrażamy wdzięczność Bogu za ten Dom modlitwy i za ludzi którzy go wybudowali a dziś swoimi ofiarami wspierają nasza Parafię. Taca na budownictwo sakralne w tym roku z przeznaczeniem na Zamojską Katedrę jako Matkę wszystkich kościołów w naszej diecezji. Od roku trwa remont. Cala diecezja ofiarami na tacę wspiera to dzieło. Dziś również odbywa się promocja książki pt. Jeden z wielu Ks. Kan. Zygmunta Lipskiego. Książka opowiada o księdzu Stanisławie Kątku, który był ochrzczony w naszej Parafii. Dziękujemy Ks. Kan. Zygmuntowi Lipskiemu za ta lekcje historii o naszej małej Ojczyźnie za wygłoszone Słowo Boże i za wspólną modlitwę.

2. Kończy się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci młodzież i wszystkich Parafian. Odprawiamy je codziennie o godz. 16:00. W środę odbędzie się zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 16:00. Dzieci przychodzą przebrane za świętych na Mszę św. i Różaniec a po skończonych uroczystościach orszak Świętych rusza z Kościoła do świetlicy w naszym Domu Kultury. Tam odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Warunkiem uczestnictwa jest przebranie się za jakiegoś świętego. Zachęcamy do zapisania się u ks. Proboszcza bądź u Ks. Wikariusza. My obchodzimy Wszystkich Świętych a nie pogański zwyczaj Halloween. I uczymy dzieci i młodzież kultury chrześcijańskiej a nie pogańskiej. Zapisało się już 60 osób.

3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Proszę nie wrzucać doniczek z cementem do śmieci i oddzielić cement od kwiatów i od doniczki. Proszę Was o zrozumienie tej sprawy.(jest monitoring). W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele Parafialnym o godz. 8:30 i suma na cmentarzu o godz. 11:00. Przed sumą o 10:30 różaniec wypominkowy. W kaplicach tego dnia Msze św. o godz. 7:00. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. tylko w kościele Parafialnym o godz. 8:30 i suma na cmentarzu o godz. 11:00. Przed sumą o godz. 10:30 różaniec wypominkowy. W kaplicach Mszy św. nie będzie. Tego dnia wypada I piątek miesiąca. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 13:00. Różaniec wypominkowy z modlitwą za naszych zmarłych wypisanych na kartkach będziemy odmawiać na tygodniu o godz. 16:00. A w niedzielę przed sumą o 11:30 i potrwa do 10 listopada. W dniach od 1do 8 listopada możemy zyskiwać odpusty zupełne. A w pozostałych dniach odpusty cząstkowe. Warunkiem jest odwiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, Msza św., Komunia św. i modlitwy w intencjach Ojca świętego. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada. Za tydzień niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dziś w niedzielę 28 października oraz 1 i 2 listopada przed kościołem nasi harcerze będą rozprowadzać znicze. Zakup takiego znicza będzie wsparciem aby nasze dzieci i młodzież zakupiły sobie mundurki harcerskie. Jeśli ktoś chciałby złożyć większą ofiarę niż kosztuje znicz może to uczynić. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.

5. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. I na środę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki. Jak również i na sobotę następne osoby z kolejki.

6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.

7. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Kalendarze Rolnicze książkowe 26 zł.

8. Intencje mszalne