04.11.2018 r.

XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziś XXXI niedziela zwykła. Niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Przeżywamy miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Różaniec wypominkowy z modlitwą za naszych zmarłych wypisanych na kartkach będziemy odmawiać na tygodniu o godz. 16:00. A w niedzielę przed sumą o 11:30 i potrwa do 10 listopada. W dniach od 1 listopada do 8 możemy zyskiwać odpusty zupełne. A w pozostałych dniach odpusty cząstkowe. Warunkiem jest odwiedzenie cmentarna, modlitwa za zmarłych, Msza św., Komunia św. i modlitwy w intencjach Ojca świętego. W piątek 9 listopada Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką i Głowa wszystkich kościołów z a zarazem katedrą Papieża. Tego dnia modlimy się w intencji Papieża. W sobotę 10 listopada wsp. św. Leona Wielkiego, w niedzielę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – 100 lecie odzyskania niepodległości, Msza św. za Ojczyznę o godz. 12:00, a pół godziny przed Mszą św. montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów i uczennic naszej Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach. Tego dnia również dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i puszka na Kościół w Potrzebie.

3. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan w środę i w sobotę: ofiara na kwiaty 300 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

4. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00, harcerska o 10:00, KSM – u w czwartek o 17:00, scholi w sobotę o 13:00 Serdecznie zapraszamy.

5. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Kalendarze Rolnicze książkowe 26 zł.

6. Intencje mszalne