02.12.2018 r.

I niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela adwentu –rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny i duszpasterski. Msze św. w czasie Adwentu w niedzielę będą odprawiane o 7:00 rano i o 12:00, w kaplicach o 10:30.

2. Roraty będziemy celebrowali codziennie o godz. 7:00 a w środy i  I piątek miesiąca o godz.16:00.

3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Krzysztofa Portkę – Ojca Duchownego naszej diecezji. Dziękujemy Księdzu Krzysztofowi za wspólną modlitwę, wygłoszone Słowo Boże i za wspieranie nas w trudnych chwilach. Bóg zapłać.

4. Nasz Ks. Proboszcz głosi rekolekcje w Uchaniach i prosi o modlitwę w tej intencji. W naszej Parafii rekolekcje odbędą się od 16 do 18 grudnia.

5. W poniedziałek 3 grudnia wsp. św. Franciszka Ksawerego, we czwartek 6 grudnia św. Mikołaja, w piątek 7 grudnia wsp. św. Ambrożego.

6. Do naszej Parafii 7 grudnia przybędzie św. Mikołaj po Mszy św. o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkie dzieci jak i rodziców do skontaktowania się w tej sprawie z Ks. Proboszczem bądź ks. Wikariuszem. Pamiętajcie ze św. Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca grudnia. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek od godz. 9:00 rano. Będzie to już spowiedź świąteczna dlatego proszę zgłaszać chorych którzy by chcieli przystąpić do sakramentów przed świętami.

8. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w niedzielę 8:30, suma o 12:00 i w kaplicach o 10:30. Po Mszy rannej, do sumy do godz. 12:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będzie to Godzina łaski. Zapraszam KŻR do adoracji Pana Jezusa jak również wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy adoracyjnej. Tyle mamy spraw do omodlenia i podziękowania Panu Bogu i Matce Najświętszej. Będzie również okazja do adopcji dziecka poczętego po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień Puszka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 20 zł. Bóg zapłać. I na sobotę na godz. 9:00 proszę osoby z Korytyny.

11. Zbiórka ministrantów w środę o godz.16:00. KSM we czwartek o 17:00. Schola w piątek po Mszy św. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.

12. Tygodnik Niedziela – 5 zł. I do nabycie świece Caritas po 5 zł.

13. Zbieramy produkty na Szlachetną Paczkę (żywnościowe chemia itp.) można tez wrzucić ofiarę do puszki na ten cel. Serdecznie dziękujemy