23.12.2018 r.

IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś IV niedziela Adwentu.

 2. Jutro 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9:00. A pół godziny przed Mszą św. różaniec wypominkowy. Będziemy modlić się za tych którzy odeszli do wieczności i nie zasiądą z nami do wieczerzy wigilijnej. Kartki wypominkowe są do pobrania na chrzcielnicy. Po Różańcu zaśpiewamy nowennę do Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w czasie wieczerzy wigilijnej o modlitwie, o czytaniu Pisma św. z Ewangelii wg św. Łukasza 2, 1-14, dzieleniu się opłatkiem, śpiewaniu kolęd i zachowaniu trzeźwości. Msze św. Pasterskie w kościołach filialnych w Majdanie i Chyżowicach o godz. 22:00 a Pasterka w kościele Parafialnym o 24:00.Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

 3. O 23:15 koncert kolędowy naszej scholi. Przyjdźmy wcześniej aby z uwagą wysłuchać tego koncertu. Serdecznie zapraszamy.

 4. We wtorek 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 8:30 rano i o 12:00, w kościołach filialnych w Chyżowicach i w Majdanie o 10:30. W środę 16 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. z poświęceniem owsa o 8:30 rano i o 12:00, w kościołach filialnych w Chyżowicach i w Majdanie o 10:30. Taca z tego dnia przeznaczona jest Kapłański Fundusz Zdrowotny.

 5. W święto św. Szczepana pół godziny przed sumą nasze Szkolne Koło Misyjne będzie kolędowało na misje. Zapraszamy wszystkich o wcześniejsze przybycie i o wsparcie materialne Misji św.

 6. W czwartek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła Msza św. tylko w kościele parafialnym o godz. 10:00. W czasie Mszy św., poświęcenie i rozdanie wina.

 7. W piątek 28 grudnia święto św. Młodzianków. Msza św. o godz. 8:30 z błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci i te malutkie i te duże na wspólna modlitwę i błogosławieństwo. Bedzie również niespodzianka.

 8. Nasze Szkolne Koło Misyjne będzie również kolędowało w Majdanie Wielkim po naszych domach, Przyjmijmy kolędników misyjnych z życzliwością. O godz. 10:00 z pod szkoły autokar szkolny zabierze nasze dzieci do Majdanu.

 9. Tego dnia (28 grudnia) rozpoczniemy również wizytę duszpasterska tzw. kolędę. Drogojówka od godz. 10:00. Prosimy o pojazd. Kolęda to spotkanie się z duszpasterzami, to wspólna modlitwa, to rozmowa duszpasterska. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z krzyżem i świeczkami, z wodą święconą i niech będzie również Pismo św. Dzieci przygotowują zeszyty do religii. Jak co roku Parafianie składają ofiarę na Kościół. W tym roku przeznaczymy ją na opaskę i chodnik procesyjny wokół kościoła. Część już została wykonana a resztę skończymy wiosną. Za zrozumienie i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

 10. 29 grudnia w sobotę 5 dzień Oktawy Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7:00, 7;30 i ślub o godz. 15:00. W czasie każdej Mszy św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i pobłogosławimy małżeństwa i rodziny. Serdecznie zapraszamy.Od godz. 9:00 wizyta duszpasterska na Majdanie Wielkim. Prosimy o pojazd. W przyszłą niedzielę 30 grudnia obchodzimy święto św. Rodziny.

 11. Dziękuje wszystkim którzy pomagali przy ustawianiu szopki i strojeniu choinek na święta. Na czele z ks. Mateuszem. I tak: P. kościelnemu Mirosławowi, P. zastępcy kościelnego Radosławowi oraz przedstawicielom ministrantów, harcerzy, KSM-u i scholi . Dziękujemy również pewnej osobie za ofiarowanie choinek do naszego Kościoła. Bóg zapłać.

 12. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. I na jutro – poniedziałek 24 grudnia na godz. 10:00 proszę następne osoby z Józefina. A na sobotę na godz. 9;00 rano osoby z Bogucic.

 13. Próba generalna scholi dziś po sumie. Serdecznie zapraszamy.

 14. Tygodnik Niedziela – 10 zł – świąteczny numer z płytą kolędową i z kalendarzem. I do nabycie świece Caritas po 5 zł. Zostało jeszcze kilka świec.

 15. Intencje mszalne