30.12.2018 r.

Niedziela św. Rodziny

  1. Dziś Niedziela św. Rodziny. W czasie każdej Mszy św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i pobłogosławimy małżeństwa i rodziny. Jutro w poniedziałek 31 grudnia wsp. św. Sylwestra papieża. Wizyta duszpasterska – Leopoldów Bloki od godz. 9:00. Prosimy o pojazd. Zakończenie Starego roku o godz. 16:00. Nieszpory w czasie Mszy św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. We wtorek 1 stycznia nowy Rok Pański 2019. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 12:00 i o godz. 15:00 w Kościele Parafialnym, a w kościołach filialnych o godz. 14:00. Po Mszy św. o 15:00 opłatek na plebani dla wszystkich grup duszpasterskich a więc ministranci, lektorzy, schola, szkolne Koło Misyjne, Szkolne Koło Caritas, harcerze, KSM. Serdecznie zapraszamy. W środę 2 stycznia wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu i od godz. 15:00 wizyta duszpasterska Leopoldów – wieś. Prosimy o pojazd .W czwartek 3 stycznia I miesiąca modlimy się za kapłanów. Wizyta duszpasterska od godz. 15:00 Chyżowice – bloki . Prosimy o pojazd. W piątek 4 stycznia I miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 7:30, i 16:00, w kościołach filialnych o godz. 15:00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 9;00 rano. Wizyta duszpasterska tego dnia od 13:00 – Chyżowice wieś – 2 Księży. Prosimy o pojazd. W sobotę 5 stycznia I sobota miesiąca. Spotkanie formacyjne dla bierzmowanych o godz. 12:00. Tego dnia nie ma wizyty duszpasterskiej. O 12 są chrzty a o 18:00 spotkanie opłatkowe KGW w Mołodiatyczach. W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego po ludowemu Trzech Króli. Po sumie o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami Harcerzy. O godz. 14:00 koncert kolęd w Domu kultury w Nieledwi. Zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.

  2. Kolęda to spotkanie się z duszpasterzami, to wspólna modlitwa, to rozmowa duszpasterska. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z krzyżem i świeczkami, z wodą święconą i niech będzie również Pismo św. Dzieci przygotowują zeszyty do religii. Jak co roku Parafianie składają ofiarę na Kościół. W tym roku przeznaczymy ją na opaskę i chodnik procesyjny wokół kościoła. Część już została wykonana a resztę skończymy skoro wiosny. Za zrozumienie i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

  3. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Bogucic i ofiara na kwiaty 60 zł. Bóg zapłać. I na sobotę na godz. 9;00 rano proszę następne osoby z Bogucic.

  4. Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu szlachetnej paczki: Bardzo dziękuję za miłą współpracę i wielką pomoc okazaną samotnemu i schorowanemu panu Mariuszowi,. Bardzo wzruszyła mnie jego wdzięczność za okazana pomoc i pamięć o nim-samotnym człowieku. Na Nowy Rok  P. Mariusz życzy nam wiele łask Bożych wiele miłości, pokoju i dostatku. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc i pamięć.