27.01.2019 r.

III niedziela zwykła

  1. Dziś III niedziela zwykła. Dzień chorych na trąd.

  2. W poniedziałek 28 stycznia wsp. Św. Tomasza z Akwinu. W środę 30 stycznia po Mszy świętej wieczorowej o godzinie 16:00 zapraszam do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowych: młodzież, ministrantów, scholę, kółka, harcerzy i starszych. W czwartek 31 stycznia obchodzimy wspomnienie świętego Jana Bosko. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w porządku niedzielnym, czyli o godzinie 8:30 i 12:00 a w kaplicach o 10:30. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Puszka na siostry klauzurowe. Tego dnia nasz Biskup Marian Rojek obchodzi 13 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach. W niedzielę 3 lutego wspomnienie świętego Błażeja i poświęcenie świec tzw. Błażejek i błogosławienie naszych gardeł. Serdecznie zapraszamy.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego. Chorych będziemy odwiedzać w pierwszy piątek miesiąca –  1 lutego od godziny 9:00.

  4. W sobotę na sumie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Również w sobotę na Mszę św. o godz. 8:30 zapraszam rodziców i dzieci I- komunijne, odbędzie poświęcenie i rozdanie medalików.

  5. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16:00, zbiórka harcerzy w sobotę o godz. 14:30 i próba scholi w sobotę po sumie. Serdecznie zapraszamy.

  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty – 80 złotych. Bóg zapłać. Na piątek na godzinę 9:00 rano poproszę następne osoby z Bogucic .

  7. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  8. Bardzo dziękuje za życzliwe przyjecie kapłanów z wizytą duszpasterską tzw. kolędą. Dziękuje za dobre słowa dające otuchę za zaufanie ze pomimo wszystko jesteście z nami. Za modlitwę za posiłki za podwózkę. Za wszelki ofiary i te na Kościół i te za kolędę składamy serdeczne Bóg zapłać. Na kościół zebraliśmy w tym roku 60 190, przeznaczymy je tak jak ogłaszałem na dalsze prace przy chodniku procesyjnym wokół kościoła. jeszcze raz za wszystko serdecznie dziękuję.