3.03.2019 r.

VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś VIII Niedziela Zwykła, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. W tym tygodniu przypada : w poniedziałek 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza, Środa Popielcowa która rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu- Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 8:30 i 16:00 a w kaplicach o 15:00. (W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy – 2 posiłki lekkie i 1 do syta obowiązuje od 18 roku życia do 60. I jakościowy – nie spożywamy pokarmów mięsnych od 18 roku życia do końca życia.) Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:00 a później Msza św. o godz. 16:30. W niedzielę Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11:30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Szczególni młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św. Za każdorazowe odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskiwać odpusty zupełne. W I czwartek miesiąca, modlimy się za Kaplanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii.

3. Spotkanie KSM –u we czwartek o godz. 17:00, zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00 a harcerzy o godz. 10:00. Próba scholi o godz. 13:00.

4. Bardzo dziękuję za posprzątanie Kościoła osobom z Leopoldowa i ofiarę na kwiaty 70 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Leopoldowa.

6. Na prośbę parafian organizujemy pielgrzymkę parafialna trzydniową od 29 kwietnia do 1 maja br. na Pomorze (Trójmiasto Gdańsk (katedra w Oliwie i koncert organowy na organach oliwskich jednych z największych i najpiękniejszych w Polsce, Bazylika Mariacka, starówka), Gdynia (port morski a w nim statki i wiele innych atrakcji) Sopot (molo sopockie, estrada festiwalu w Sopocie), Sanktuarium Matki Bożej Pomorza w Swarzewie, Kalwaria w Wejherowie – jedna z najstarszych w Polsce i w drodze powrotnej zwiedzimy Radio Maryja i TV Trwam, Wyższą Szkołę Medialną oraz Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Koszt – wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), nocleg, przejazd klimatyzowanym autokarem, przewodnik i ubezpieczenie 380 zł. Zapisy na parafii. Zaliczka (przy zapisywaniu) 100 zł i nr pesel. Serdecznie zapraszamy.