10.03.2019 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu . Po sumie rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby Parafii.

2. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy go nasza modlitwą. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:00 a później Msza św. W niedzielę zaś Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Za tydzień przypada niedziela ad Gentes – Dzień Solidarności z Misjonarzami i puszka na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Za tydzień w naszej Parafii odbędzie się Niedziela Ewangelizacyjna, którą poprowadzi pracownik naszej Kurii diecezjalnej Ks. dr Piotr Spyra wraz z ekipą ewangelizacyjną. Ta niedziela będzie wprowadzeniem naszej Parafii w Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 27 marca w środę o godz. 18:00. Serdecznie zachęcamy naszych Parafian o zaangażowanie się w to dzieło odnowy. Na dole przy starej dzwonnicy wisi baner zachęcający nas do udziału w tym duchowym przedsięwzięciu. Podejmijmy to wezwanie dla dobra nas, naszych dzieci, młodzieży, naszych rodzin i całej Parafii. I powierzajmy w modlitwie Bogu to dzieło.

4. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Leopoldowa.

5. Spotkanie KSM –u w czwartek o godz. 17;00, zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00 a harcerzy o godz. 10:00. Próba scholi o godz. 13;00. W środę po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i harcerzy. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu w środę 13 marca w naszych Szkołach Podstawowych w Trzeszczanach o godz. 12;00 i w Mołodiatyczach o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie z Księdzem Kanonikiem Zygmuntem Lipskim. Tematem tego spotkania będzie Ks. Major Stanisław Kontek syn ziemi nieledewskiej – bohater i męczennik. Spotkanie ma na celu przygotowanie naszych dzieci do konkursu o tym bohaterze naszej ziemi i do poznania historii naszej lokalnej małej Ojczyzny. Prosimy rodziców aby pomogli przygotować się naszym dzieciom do tego konkursu. Za pierwsze 3 miejsca będą nagrody ufundowane przez Krajową Rade Męczeństwa Naszego Narodu.

8. Na prośbę parafian organizujemy pielgrzymkę parafialna trzydniową od 29 kwietnia do 1 maja br. na Pomorze (Trójmiasto Gdańsk (katedra w Oliwie i koncert organowy na organach oliwskich jednych z największych i najpiękniejszych w Polsce, Bazylika Mariacka, starówka), Gdynia (port morski a w nim statki i wiele innych atrakcji) Sopot (molo sopockie, estrada festiwalu w Sopocie), Sanktuarium Matki Bożej Pomorza w Swarzewie, Kalwaria w Wejherowie – jedna z najstarszych w Polsce i w drodze powrotnej zwiedzimy Radio Maryja i TV Trwam, Wyższą Szkołę Medialną oraz Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Koszt – wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), nocleg, przejazd klimatyzowanym autokarem, przewodnik i ubezpieczenie 380 zł. Zapisy na Parafii. Zaliczka przy zapisywaniu 100 zł i pesel. Serdecznie zapraszamy.