31.03.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Laetare – radości

2. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Stanisław Burda proboszcz parafii w Płazowie. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w rekolekcjach. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedziele, a wcześniej pojawi się na stronie internetowej parafii i na Fb.

3. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:00 a później Msza św. W niedzielę zaś Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek od godziny 9 rano.

5. Za tydzień I Niedziela Męki Pańskiej zwana dawniej Czarną zostaną zasłonięte krzyże.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła. Ofiara na kwiaty 120 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę osoby z Drogojówki.

7. Spotkanie KSM –u w czwartek o godz. 17:00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00 a harcerzy o 10:00. Próba scholi w sobotę o godz. 15:00.

9. Zbieramy na kwiaty do Grobu Pańskiego, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Na prośbę parafian organizujemy pielgrzymkę parafialną trzydniową od 29 kwietnia do 1 maja br. na Pomorze.  Serdecznie zapraszamy.

11. Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, w środę o godz. 18:00. Zachęcamy naszych Parafian o zaangażowanie się w to dzieło odnowy. Na dole przy starej dzwonnicy wisi baner zachęcający nas do udziału w tym duchowym przedsięwzięciu. Podejmijmy to wezwanie dla dobra Nas, naszych dzieci, młodzieży, naszych rodzin i naszej Parafii. I powierzajmy w modlitwie Bogu to dzieło. Można jeszcze się zapisać i uczestniczyć w tym seminarium. Ma pierwsze spotkanie przyszło nas około 100 osób . cieszymy się bardzo i zachęcamy innych.