22.04.2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Dziś Poniedziałek w Oktawie Wielkiej Nocy. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na KUL.

  2. Trwa Oktawa Wielkanocna tzw. Biały Tydzień (do Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Oktawa jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Dlatego w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień procesja w Oktawie z Figurką Zmartwychwstałego i z Krzyżem. Będziemy modlić się Nowenną do Bożego Miłosierdzia 10 minut przed Mszą św. wieczorową o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

  3. Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, w środę o godz. 18:00.

  4. W sobotę o godz. 17:00 rozpoczniemy Mszą Świętą nabożeństwo Drogi Światła. Są to spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem podobne do Drogi Krzyżowej. Pójdziemy przez Trzeszczany, głosząc ze Chrystus zmartwychwstał. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w tym nabożeństwie znanym w kościele ale obecnie zapomnianym. Zapraszam dzieci, młodzież dorosłych wszystkie grupy duszpasterskie do zaangażowania się w to nabożeństwo.

  5. W przyszła niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Fundusz Caritas.

  6. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Drogojówki.

  7. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  8. Dziękuje wszystkim parafianom którzy zaangażowali się w prace przy kościele odnośnie wyrównania terenu i posiania trawy. Dziękuje paniom na czele z Ks. Mateuszem za wykonanie ciemnicy i Grobu Pańskiego również młodzieży z grup duszpasterskich za pomoc w tym dziele. Dziękuje za przygotowanie Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej: strażakom, paniom, ministrantom, dzieciom i młodzieży. p. organiście, p. kościelnemu, Ks. Mateuszowi i Ks. Kanonikowi. Za wszelki wkład wniesiony w uświetnienie tego wielkiego misterium naszego zbawienia. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek za adoracje w Ciemnicy i Bożym Grobie. Bóg zapłać.