28.04.2019 r.

II Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Fundusz Caritas.

  2. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej. We wtorek 30 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha- patrona Polski a w środę rozpoczynamy miesiąc maj i majówki. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszego kościoła parafialnego na godz. 18:00. W czwartek 2 maja wsp. św. Atanazego i I czwartek miesiąca. 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w niedzielę. Msza za Ojczyznę o godz. 12:00. Pół godziny przed Mszą św. inscenizacja słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej w Mołodiatyczach. Serdecznie zapraszamy. Jest to również I piątek miesiąca. Chorych jednak będziemy odwiedzać w I sobotę miesiąca- 4 maja. od godz. 8:30 z racji tego ze w I piątek wypada uroczystość Królowej Polski; 2 maja odpust w Gdeszynie o godz. 12:00, są już wprowadzone relikwie bł. ks. Zygmunta Pisarskiego. W sobotę 4 maja wsp. św. Floriana- patrona strażaków. Msza św. w intencji wszystkich strażaków o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy. Odpust w Chyżowicach w niedzielę 5 maja o godz. 13:00. Również w niedzielę o godz. 11:00 uroczystości związane z Ks. Stanisławem Kontkiem i tego samego dnia o godz. 12:00 odpust w Świdnikach.

  3. Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, w czwartek o godz. 19:00.

  4. Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła: i ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 12:00 proszę osoby z Mołodiatycz od strony Józefina.

  5. Tygodnik Niedziela – 5 zł.

  6. Rozliczenie – całość opaska i chodnik procesyjny materiały i robocizna 98 tys., 60 tys. , z kolędy, 10 tys. , ze Starostwa otrzymaliśmy, 15 tys. z życzeń wielkanocnych z tamtego roku, 7 tys. z opłatków, 6 tys. z zaoszczędzonych z tacy.

  7. Parafia ma swój system ochrony i przetwarzania danych osobowych. Odczytywanie imion i nazwisk i ofiar jeśli w parafii była taka tradycja i nikt sobie nie zastrzegł (bezimienna) to jest to zgodne z zasadami Rodo. Tak samo jeśli chodzi o publikacje zdjęcia na fb czy internetowej stronie parafii. Jeśli są to zdjęcia grupowe w tłumie np. procesja pielgrzymka itp. to możemy publikować,chyba,że osoba zainteresowana nie wyraża zgody na publikację zdjęcia indywidualnego (wówczas należy to zgłosić w kancelarii). Wizerunki osób, które wykonują czynności liturgiczne (np. ministranci), także możemy publikować.

  8. Wyjazd na pielgrzymkę o 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Autokar będzie przejeżdżał przez Mołodiatycze i tam się zatrzyma na przystanku na zakręcie 15 minut przed pierwszą w nocy. A w Trzeszczanach na parkingu przy kościele. Nie trzeba zabierać ręczników- są w cenie noclegu.