26 maja 2019

VI Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta. Niedziela powołaniowa w naszej Parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na WSD naszej Diecezji. Gościmy Ojca Duchownego Ks. Dominika wraz klerykami z naszego WSD Diecezji Zamojsko – lubaczowskiej z Lublina. Wspólnie dziękujemy Bogu za powołanych do służby w kościele i modlimy sie o powołania kapłańskie z naszej Parafii. W tym dniu również gości u nas TVP Lublin. Dziękujemy za transmisje Mszy św. z naszego kościoła.

  2. W środę 29 maja wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 31 maja święto Nawiedzenia NMP. i Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do sanktuarium w Krasnobrodzie. Tego dnia również w Katedrze w Zamościu o godz. 10:00 święcenia kapłańskie. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca czerwca. W następna niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Krasnobrodu. Za tydzień taca na budownictwo sakralne.Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy również tygodniowe Jerycho Różańcowe w naszej Parafii. Program: wisi w gablotce i proszę radnych o zabranie programu do swojej wioski i umieszczenie go na tablicach ogłoszeń

  3. Kończy się miesiąc maj i majówki. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:40 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

  4. Próba młodzieży bierzmowanej w poniedziałek i w czwartek o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa.

  5. Poświęcenia Pól, w tym tygodniu z racji przypadających dni modlitw i o urodzaje – dawniej tzw. Dni krzyżowych. W poniedziałek o 19:00 Majdan Wielki, Drogojówka, Korytyna, we wtorek o 17:00 Chyżowice, Bogucice i Józefin, w środę godz. 17:00 Trzeszczany Pierwsze kol. Św. Jana, Trzeszczany Pierwsze Sucho Wola i Trzeszczany Drugie, w czwartek godz. 19:00 Mołodiatycze koło skr-u , Mołodiatycze od Józefina i Leopoldów

  6. Spotkanie KSM- u w środę o godz. 16:00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14:00, harcerzy o godz. 14:30. Próba scholii o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy.

  7. Dziękujemy rodzicom dzieci Pierwszokomunijnym za dar do naszego kościoła – 2 puszki do roznoszenia Pana Jezusa chorym.

  8. Bardzo dziękuję za posprzątanie Kościoła osobom z Mołodiatycz i ofiarę na kwiaty 120 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Mołodiatycz.

  9. Tygodnik Niedziela – 5 zł.