2.06.2019 r.

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie. (po ostatniej Mszy św. figurkę Zmartwychwstałego odnosi się do zakrystii. Taca dzisiejsza na budownictwo sakralne. Dziś po sumie rozpoczniemy tygodniowe Jerycho Różańcowe w naszej Parafii. Witamy Panie na czele z Panią Zosią Szczur z Zamościa, która przybliża nam istotę tego Jerycha i wspólnie z Nami będą w nim uczestniczyć i modlić się. Program: wisi w gablotce przy wyjściu z kościoła i na dole przy schodach. Proszę radnych o zabranie programu do swojej wioski. Programy są w zakrystii. Intencje Jerycha Różańcowego:

– Za całą naszą parafię i wszystkich jej mieszkańców, za naszych Kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;

– O odrodzenie ducha modlitwy, pokuty i adoracji w parafii i diecezji;

– O umocnienie w Duchu św. Papieża, biskupów i prezbiterów i o ożywienie apostolstwa świeckich;

O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu;

– Za wszystkie dzieła ewangelizacyjne i sprawy budowlane w naszej parafii i diecezji.

1. W poniedziałek 3 czerwca wsp. Karola Lwangi i towarzyszy. W środę 5 czerwca wsp. św. Bonifacego. W sobotę 8 czerwca wsp. św. Jadwigi Królowej. Q tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca czerwca. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek miesiąca od godz. 10:00 rano. Msze św. w I piątek miesiąca w kaplicach będą odprawiane o godz. 8:00 rano z racji Bierzmowania w Parafii. W piątek 7 czerwca Bierzmowanie w naszej Parafii o godz. 18:00. Bierzmowania około 40 osobowej grupie młodzieży z naszej Parafii udzieli Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp Marian Rojek i przyjmie kilku chłopców do grona ministrantów. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian na tą uroczystość. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.

2. Trwają nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:40 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

3. Próba młodzieży bierzmowanej we wtorek i w czwartek o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa.

4. Poświęcenia Pól: dziękuje wszystkim osobom za przygotowanie ołtarzy na poświęcenia pól, za modlitwę i za ofiary. Mołodiatycze zebrały 1125 zł; na kościół przeznaczyli 800 zł. Bogucice na kościół 370, Korytyna na kościół 130 zł. Leopoldów na kościół 100 zł. Bóg zapłać.

5. Spotkanie KSM – u w środę o godz. 16:30. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10:00, harcerzy o godz. 10:30. Próba scholii o godz. 13:00. Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie Kościoła osobom z Mołodiatycz i ofiara na kwiaty – 80 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Mołodiatycz.