9.06.2019 r.

Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego (po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy a z krzyża zdejmuje się czerwoną stulę. Za pobożne i publiczne odmówienie Veni Creator można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Jutro w poniedziałek 10 czerwca święto NMP Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. tylko w kościele parafialnym o 8:30 i o godz. 18:00.

  2. We wtorek 11 czerwca wsp. św. Barnaby Apostoła. W środę 12 czerwca 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. i tego dnia również wsp. bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego i Stanisława Starowiejskiego. Obchodzimy również V Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. W czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana oraz kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej Parafii o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież i osoby dorosłe. Tego dni jest również odpust w Uchaniach ku czci św. Antoniego. Suma o godz. 12:00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza. W piątek wsp. bł. Michała Kozala. W sobotę 15 czerwca o godz. 18:00 msza św. na cmentarzu parafialnym przed odpustem. O godz. 17:20 rozpoczniemy różaniec wypominkowy. A w niedzielę za tydzień odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12:00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w święcie naszej Parafii. Msze św. w kaplicach o godz. 7:00. Zapraszam strażaków do poprowadzenia procesji, dziewczynki do sypania kwiatków. (Zachęcam żeby było jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków – prośba do rodziców). Tego dnia również o godz. 13:00 w Ostrówku uroczystości upamiętniające zamordowanych mieszkańców Ostrówka przez niemieckich okupantów. Zapraszają sołectwo, stowarzyszenie proboszcz z Gdeszyna, Wójt naszej Gminy i GOK. Wcześniej zbiórka na placu przed kaplicą o godz. 12;30.

  3. Komunia rocznicowa dzieci klas IV będzie w naszej Parafii 20 czerwca w Boże Ciało o godz. 11:00.

  4. Trwają nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:40 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

  5. Spotkanie KSM – u w czwartek o godz. 16:30. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10:00. Próba scholii w sobotę o godz. 13:00. Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.

  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Mołodiatycz.