16.06.2019 r.

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (odpust parafialny)

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Odpust w naszej parafii. Sumę odprawił i kazanie wygłosił Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Serdecznie dziękuje Ks. Bp za wspólną modlitwę i za wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy Kapłanom obecnym na naszym odpuście. Dziękuje strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, scholi P. Organiście i P. Kościelnemu. W poniedziałek 17 czerwca wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego. W środę o godz. 8:30 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. W czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8:30 i suma o godz. 11:00 z procesją do 4 ołtarzy. Procesja w tym roku pójdzie w stronę Hrubieszowa. Proszę o przygotowanie ołtarzy, strażaków o przygotowanie procesji i dziewczynki do sypania kwiatków. Tego dnia również w naszej Parafii rocznica I komunii św., dzieci klas IV. Msze św. w kaplicach w Boże Ciało o godz. 7:00. W piątek 21 czerwca wsp. św. Alojzego Gonzagi.

  2. Trwają nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:40 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

  3. 17 czerwca w poniedziałek zawody KSM – u w Gromadzie – wyjazd 7:30 spod plebanii. 18 czerwca pielgrzymka ministrantów i zawody dla LSO w Zamościu – wyjazd o 8:00 spod plebanii. Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19:00. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach SOW tzw. agapa. Dziękuje wszystkim którzy przez 14 tygodni przychodzili na spotkanie i wspólną modlitwę. Po tej formacji zechcemy stworzyć w naszej Parafii wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca. Serdecznie zapraszamy.

  4. Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Molodiatycz. Bóg zapłać. Na środę na godz. 12:00 proszę rodziców dzieci rocznicowych o posprzątanie i udekorowanie Kościoła.