23.06.2019

Niedziela – XII Zwykła

1. Dziś XII niedziela zwykła – Dzień Ojca. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na opłatę za śmieci z cmentarza.

2. W poniedziałek 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – dzień imienin Bp Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. We czwartek 27 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. wraz z procesją do 4 ołtarzy wokół kościoła o godz. 18:00. Proszę o przygotowanie ołtarzy następujące wioski: Chyżowice, Majdan Wielki, Trzeszczany Pierwsze i Trzeszczany Drugie. Proszę dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia różańca do klasy IV włącznie, strażaków o przygotowanie procesji. Na zakończenie oktawy będzie również błogosławienie wianków i błogosławienie dzieci. Zapraszam dzieci do błogosławieństwa i te małe i te duże. Dla tych którzy chodzili przez cały czas oktawy do Kościoła będą niespodzianki. W piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie ma postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tylko w kościele parafialnym 8:30 i suma o 12:00 a w kaplicach nie będzie Mszy św. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

3. Zapraszamy na spotkania z o. Antonello, charyzmatykiem które odbędą się w dniach 28-30 czerwca w kilku miejscowościach naszej diecezji. Program szczegółowy na stronie internetowej naszej diecezji.

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:40 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

5. Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła rodziców dzieci rocznicowych z klas IV. Bóg zapłać. Na piątek na godz. 9:00 proszę o posprzątanie i udekorowanie Kościoła następne osoby z kolejki z Mołodiatycz.