1.09.2019 r.

Niedziela – XXII Zwykła

  1. Dziś XXII niedziela zwykła. Pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna. Wspominamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz wszystkie ofiary wojny.
  2. W Poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy na godz. 8:30 na Mszę Św. Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców uczniów i rodziców naszych Szkół. We wtorek 3 września wsp. św. Grzegorza Wielkiego. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 9:00 rano. Msze św. w pierwszy piątek miesiąca o 7:00, 7:30 i 18:00. W kaplicach o 16:00. Prosimy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Obowiązek pierwszych piątków miesiąca od września maja klasy IV i klasy VIII przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Książeczki do odprawienia I piątków miesiąca klasy IV otrzymają w dniu spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. o 7:00, 7:30 i 17:00 – na cmentarzu. O godz. 16:15 rozpoczniemy różaniec wypominkowy. (kartki wypominkowe proszę pobrać z ołtarza bocznego). W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.  Również odpust w naszej Parafii ku czci Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Suma odpustowa i dożynkowa o godz. 12:00, odprawi ją i kazanie wygłosi Ks. Piotr Lenart – proboszcz z Kalinówki. Będą to również dożynki parafialne. Zapraszamy delegacje z wieńcami z poszczególnych wiosek naszej Parafii. Strażaków proszę o przygotowanie i poprowadzenie procesji. Dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca. W dzień odpustu Msze św. w kaplicach o godz. 7:00 rano. Również w przyszłą niedzielę Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie.
  3. W sobotę 7 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Członków Kół Żywego Różańca do Katedry Zamojskiej. Rozpoczęcie o godz. 18:00
  4. Czas wakacyjnego odpoczynku dobiegł końca. Warto zastanowić się jak wykorzystaliśmy ten czas.
  5. Spotkanie ministrantów w środę o godz. 16:30 i w sobotę o 9:00. KSM-u – sobota godz. 19:00. Harcerzy – sobota godz. 10:00. Próba scholi w piątek po szkole.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Mołodiatycz. Ofiara na kwiaty 100 zł. Bóg zapłać. Na sobotę  na godz. 9:00 proszę  następne osoby z Mołodiatycz.