8.09.2019 r.

XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXIII niedziela zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Również odpust w naszej Parafii ku czci Narodzenia NMP. (Matki Bożej Siewnej)  Suma odpustowa i dożynkowa o godz. 12:00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Piotr Lenart – proboszcz z Kalinówki. Zapraszamy delegacje z wieńcami z poszczególnych wiosek naszej Parafii. Strażaków proszę o przygotowanie i poprowadzenie procesji. Dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca. Dziś również Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie. Podziękowania (Księżom organiście, strażakom, kościelnemu, ministrantom, wszystkim osobom zaangażowanym w liturgię czytającym, śpiewającym, niosącym dary scholi, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym różaniec. paniom z KGW z Trzeszczan za dekoracje dożynkową, starostom dożynek – P. Kliszowscy, wszystkim delegacjom z poszczególnych wiosek z naszej Parafii, parafianom za dary do kuchni, paniom z kuchni.) Bóg zapłać !!!
  2. W piątek 13 września św. Jana Chryzostoma. O godz.18:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Serdecznie zapraszam dzieci młodzież i wszystkich Parafian do uczestnictwa. W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Otoczmy troską Krzyże przydrożne. Po Mszy św. o 7:30 w ramach akcji Polska pod Krzyżem  będziemy modlić się u nas po Krzyżem Misyjnym za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.
  3. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Za tydzień również Dzień Środków Społecznego Przekazu i puszka na KRZ.
  4. Za tydzień 15 września odpust w kościele filialnym w Majdanie Wielkim. Suma odpustowa odbędzie się o godz. 12:00  a odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Ryszard Ostasz – proboszcz z Tuczęp.
  5. Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Mołodiatycz ostatniej już grupie i za ofiarę na kwiaty 120 zł. Na sobotę na godz. 9:00 proszę  osoby z Trzeszczan Drugich do sprzątania kościoła.
  6. Rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny: Ministranci i Lektorzy – zbiórka w środę o godz. 18:00; Schola – piątek godz. 14:30, Przyjaciele Oblubieńca – środa godz. 18:30   Zaproszenie na ww. spotkania jest kierowane do wszystkich dotychczasowych członków jak również sympatyków i zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.