29.09.2019 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś XXVI niedziela zwykła. Taca na budownictwo sakralne. Dziś 29 września odpust w Miączynie a o godz. 16:00 wprowadzenie nowego Ks. Proboszcza w Uchaniach.
  2. Jutro w poniedziałek 30 września wsp. św. Hieronima. We wtorek 1 października wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i rozpoczynamy miesiąc październik czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, ze za odmówienie części różańca publicznie i we wspólnocie zyskuje się odpust zupełny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Majdanie Wielkim o 16:00 z racji tego ze będziemy tam odprawiać gregoriankę za śp. Romana Kruka. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych nabożeństwach. A w sposób szczególny  dzieci przygotowujące się do I komunii św. i młodzież do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa. W środę 2 października wsp. św. Aniołów Stróżów. W piątek 4 października wsp. św. Franciszka z Asyżu. W sobotę 5 października wsp. św. Faustyny Kowalskiej.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca października. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek miesiąca od godz. 9:00 rano. Msze św. w I piątek w kościele parafialnym o 7:00, 7:30 i 17:00 w kaplicach w Majdanie i Chyżowicach o 16:00. Spowiedź przed każdą Mszą św.
  4. Za tydzień odpust w Drogojówce o godz. 12:00. I również puszka na Caritas.
  5. Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 180 zł.  Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne  osoby z kolejki do sprzątania kościoła.
  6. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Kalendarze Rolnicze, książkowe – 27 zł. i kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi – 6 zł.
  7. Rok formacyjny: Ministranci i Lektorzy – zbiórka w sobotę o 9:00. Harcerze – sobota o godz. 10:00. KSM – sobota godz. 18:00. Schola – piątek godz. 14:30. Zaproszenie na w/w. spotkania jest kierowane do wszystkich dotychczasowych członków jak również sympatyków i zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.
  8. Zbieramy makulaturę do 25 października na rzecz misji. (budowa studni)
  9. Pielgrzymka do Częstochowy, Gidel, Kałków – Godów 19/10 – 20/10/2019r. przejazd autokarem + nocleg + wyżywienie 260 zł. Serdecznie zapraszamy. Wpisowe + pesel 100 zł. Wyjazd do Lwowa byłby w połowie listopadzie (prośba o wyrobienie sobie paszportów).