6.10.2019 r.

XXVII  Niedziela Zwykła

1. Dziś XXVII niedziela zwykła. Taca na budownictwo sakralne. Dziś puszka na Caritas.
  2. Jutro w poniedziałek 7 października wsp. NMP Różańcowej. Przeżywamy miesiąc październik czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, ze za odmówienie części różańca publicznie i we wspólnocie zyskuje się odpust zupełny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Majdanie Wielkim o 16:00. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych nabożeństwach. A w sposób szczególny  dzieci przygotowujące się do I komunii św. i młodzież do sakramentu bierzmowania.
  3. Za tydzień 13 października  będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski i odbędzie się zbiórka do  puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. A w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie o godz. 12:00 ; wcześniej pół godziny przed Mszą św. – różaniec fatimski, Msza św., litania do Matki Bożej, procesja Fatimska i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i wszystkich Parafian. Również za tydzień w Gdeszynie intronizacja relikwii do ołtarza głównego bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego. Ks. Proboszcz z Gdeszyna serdecznie zaprasza.
  4. Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 100 zł.  Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne  osoby z kolejki do sprzątania kościoła.
  5. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Kalendarze KRZ – 6 zł.
  6. Rok formacyjny: Ministranci i Lektorzy – zbiórka w środę o 17:00. Schola – piątek godz. 14:30. Przyjaciele Oblubieńca – środa godz. 18:00  Zaproszenie na w/w. spotkania jest kierowane do wszystkich dotychczasowych członków jak również sympatyków i zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zbieramy makulaturę do 25 października na rzecz misji. (budowa studni)
  8. Pielgrzymka do Częstochowy, Gidel, Kałków – Godów 19/10 – 20/10/2019r. przejazd autokarem + nocleg + wyżywienie 260 zł. Serdecznie zapraszamy. Wpisowe + pesel 100 zł. Wyjazd do Lwowa byłby w połowie listopadzie (prośba o wyrobienie sobie paszportów).