13.10.2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś XXVIII niedziela zwykła. Obchodzimy XIX Dzień Papieski i odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. A w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie o godz. 12:00 a wcześniej pół godziny przed Mszą św. – różaniec fatimski, Msza św., litania do Matki Bożej, procesja Fatimska i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W Gdeszynie intronizacja relikwii do ołtarza głównego bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego o godz. 12:00 Ks. Proboszcz z Gdeszyna serdecznie zaprasza.

2. Jutro- w poniedziałek- 14 października Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. We wtorek 15 października wsp. św. Teresy od Jezusa. W środę 16 października wsp. św. Jadwigi Śląskiej. W czwartek 17 października św. Ignacego Antiocheńskiego. W piątek 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty – święto patronalne Służby Zdrowia. Diecezjalne uroczystości ku czci św. Łukasza odbędą się 20 października o godz. 12:00.

3. Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci klas III w środę o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.

4. Przeżywamy miesiąc październik czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, ze za odmówienie części różańca publicznie i we wspólnocie zyskuje się odpust zupełny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Majdanie Wielkim o 16:00. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych nabożeństwach a w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I komunii św. i młodzież do sakramentu bierzmowania.

5. Za tydzień niedziela misyjna i taca na misje. Taca inwestycyjna będzie 27 października przeznaczymy ją na ogrzewanie naszego Kościoła na zakup gazu. Proszę o hojniejsze ofiary.

6. Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiara na kwiaty 100 zł. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki do sprzątania kościoła.

7. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Kalendarze KRZ – 6 zł.

8. Rok formacyjny: Ministranci i Lektorzy – zbiórka w sobotę o 9:00. Harcerze sobota o 10:00. KSM – sobota o 18:00. Schola – piątek godz. 14:30. Zaproszenie na w/w. spotkania jest kierowane do wszystkich dotychczasowych członków jak również sympatyków i zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.

9. Zbieramy makulaturę do 25 października na rzecz misji. (budowa studni)

10. Pielgrzymka do Częstochowy, Gidel, Kałków – Godów 19/10 – 20/10/2019r. przejazd autokarem + nocleg + wyżywienie 260 zł. Serdecznie zapraszamy. Wyjazd w sobotę o 6:00 rano spod kościoła. Proszę w tym tygodniu o całość wpłaty. Wyjazd do Lwowa byłby w połowie listopada (prośba o wyrobienie sobie paszportów)

11. II Bal Wszystkich Świętych odbędzie się 31 października (czwartek). Proszę rodziców o zapisywanie tych najmniejszych dzieci, starsze i młodzież mogą zapisywać się na katechezie.

12. Radnych proszę o zabranie wypominek na poszczególne wioski.