27.10.2019 r.

XXX Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXX niedziela zwykła. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Wyrażamy wdzięczność Bogu za ten Dom modlitwy i za ludzi którzy go wybudowali a dziś swoimi ofiarami wspierają nasza Parafię. Tacę inwestycyjną przeznaczymy na ogrzewanie naszego Kościoła na zakup gazu. Proszę o hojniejsze ofiary. Witamy w naszej Parafii siostry misjonarki i dziękujemy im za wspólną modlitwę i za dzieło krzewienia charyzmatu misyjnego pośród nas. Dziękujemy Ks. Kan. Zygmuntowi Lipskiemu za sponsorowanie renowacji jednej z monstrancji. Bóg zapłać.

  2. Kończy się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci młodzież i wszystkich Parafian. Odprawiamy je codziennie o godz. 16:00. W czwartek odbędzie się zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 16:00. Dzieci przychodzą przebrane za świętych na Mszę św. i Różaniec a po skończonych uroczystościach orszak Świętych rusza z Kościoła do świetlicy w naszym Domu Kultury. Tam odbędzie się Bal Wszystkich Świętych.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Proszę nie wrzucać doniczek z cementem do śmieci i oddzielić cement od kwiatów i od doniczki. Proszę Was o zrozumienie tej sprawy.(jest monitoring). W piątek uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele Parafialnym o godz. 8:30 i suma na cmentarzu o godz. 11:00. Przed sumą o 10:30 różaniec wypominkowy. W kaplicach tego dnia Msze św. o godz. 7:00. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. tylko w kościele Parafialnym o godz. 8:30 i suma na cmentarzu o godz. 11:00. Przed sumą o godz. 10:30 różaniec wypominkowy. W kaplicach Mszy św. nie będzie miesiąca. Różaniec wypominkowy z modlitwą za naszych zmarłych wypisanych na kartkach będziemy odmawiać na tygodniu o godz. 16:00. A w niedzielę przed sumą o 11:30. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać odpusty zupełne. A w pozostałych dniach odpusty cząstkowe. Warunkiem jest odwiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, Msza św., Komunia św. i modlitwy w intencjach Ojca świętego. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada. Chorych będziemy odwiedzać w czwartek od godz. 9:00. Za tydzień niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.
  4. 1 i 2 listopada przed kościołem nasi harcerze będą rozprowadzać znicze. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.
  5. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan Małe Błoto i ofiarę na kwiaty 40 zł. Bóg zapłać. I na czwartek na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki z Kąt.
  6. Zbiórka harcerzy we wtorek po Mszy i różańcu.
  7. Wyjazd do Lwowa  22-23-24 listopad. Koszt 280 zł.