3.11.2019 r.

XXXI Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXXI niedziela zwykła. Niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.

  2. Przeżywamy miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Różaniec wypominkowy z modlitwą za naszych zmarłych wypisanych na kartkach będziemy odmawiać na tygodniu o godz. 16:00. A w niedzielę 10 listopada przed sumą o 11:30 i potrwa do 6 listopada. Bo od 7 – 9 listopada księża są na rekolekcjach kapłańskich. A w niedzielę 10 listopada przed sumą o 11:30 W dniach od 1 listopada do 8 możemy zyskiwać odpusty zupełne. A w pozostałych dniach odpusty cząstkowe. Warunkiem jest odwiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, Msza św., Komunia św. i modlitwy w intencjach Ojca świętego.

  3. W poniedziałek 4 listopada wsp. Św. Karola Boromeusza. W sobotę 9 listopada Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką i Głowa wszystkich kościołów z a zarazem katedrą Papieża. Tego dnia modlimy się w intencji Papieża. W niedzielę 10 listopada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i puszka na Kościół w Potrzebie

  4. W poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 11:00 z Zaduszkami Strażackimi z całego Powiatu i poświęceniem Pomnika z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystościom tym będzie przewodniczył Bp. Mariusz Leszczyński. Są również zaproszone władze różnych szczebli. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.

  5. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan: z Kąt  i ofiara na kwiaty 140 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki.

  6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9:00, harcerska o 10:00, KSM – o 18:00. Schola w piątek o 14:30, Przyjaciele Oblubieńca we środę o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

  7. 30 października w Grabowcu odbyły się Dekanalne rozgrywki w piłkę nożną halową ministrantów. Nasi ministranci zajęli 3 miejsce. Gratulujemy im i dziękujemy księdzu Mateuszowi za przygotowanie drużyny do rozgrywek.

  8. 31 października odbył się II Bal Wszystkich Świętych. Dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w organizacje tego Balu, dzieciom, młodzieży i rodzicom za uczestnictwo.