1.12.2019 r.

I niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu –rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny i duszpasterski. Msze św. w czasie Adwentu w niedzielę będą odprawiane o 7:00 rano i o 12:00, w kaplicach o 10:30.

2. Roraty będziemy celebrowali codziennie o godz. 7:00 a w środy i I piątek i I sobotę miesiąca o godz.16:00.

3. We wtorek 3 grudnia wsp. św. Franciszka Ksawerego, w piątek 6 grudnia św. Mikołaja, w sobotę 7 grudnia wsp. św. Ambrożego.

4. Do naszej Parafii 8 grudnia przybędzie św. Mikołaj po Mszy św. o godz. 12:00. Zapraszamy wszystkie dzieci jak i rodziców do skontaktowania się w tej sprawie z Ks. Proboszczem. Pamiętajcie ze św. Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca grudnia. Msze św. w I piątek miesiąca o 7:00 i 16:00 w kaplicach o 15:00. A w I sobotę o godz. 7:00, 7:30 i 16:00, dodatkowa Msza św. o 10:00 dla uczestników kursu lektorskiego. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek od godz. 9:00 rano – Ks. Proboszcz a od godz. 13:00 – Ks. Wikariusz Będzie to już spowiedź świąteczna dlatego proszę zgłaszać chorych którzy by chcieli przystąpić do sakramentów przed świętami.

6. W niedzielę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dekret Konferencji Episkopatu Polski nie pozwala na przenoszenie tej uroczystości na następny dzień. Mszą o godz. 12:00 rozpoczniemy Godzinę łaski. Tego dnia będzie również okazja do adopcji dziecka poczętego po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień Puszka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 40 zł. Bóg zapłać. I na sobotę na godz. 9:00 proszę kolejne osoby z Trzeszczan.

9. Rok formacyjny: KSM – sobota godz. 18:00. Schola– piątek godz. 14:30. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca i wszystkich tych którzy zapisali się do modlitwy za Parafię na Mszy o godz. 16:00 a po Mszy nastąpi obrzęd rozesłania.

10. Tygodnik Niedziela – 5 zł. Świece Caritas – 6 zł. Kalendarze – 6 zł.

11. Zbiórka elektrośmieci 4 grudnia o godz. 14:00. Można je przywieźć na parking dolny przy kościele w środę 4 grudnia do godz. 14:00. Wspieramy przez to polskich misjonarzy: zostaną zakupione inkubatory do szpitala na Wybrzeże Kości Słoniowej i na wyprawkę dla dzieci prowadzoną w Kamerunie.