8.12.2019 r.

II niedziela Adwentu

1.     Dziś II niedziela Adwentu. I Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszą o godz. 12:00 rozpoczniemy Godzinę łaski.  Okazja do adopcji dziecka poczętego po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.  Puszka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś również  do naszej Parafii  przybędzie św. Mikołaj po Mszy św. o godz. 12:00.

2.      W piątek 13 grudnia św. Łucji, w sobotę 14 grudnia wsp. św. Jana od Krzyża

3.     Już w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. Prof. dr hab. Stanisław Koczwara  – wykładowca Instytutu Teologicznego w Wilnie . Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawiane o 7:00 rano i o 12:00, w kaplicach- w Chyżowicach o 8:30 a w Majdanie Wielkim o 10:30.

4.     Za tydzień rozpoczynamy też Kwartalne Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

5.     Roraty w tym tygodniu odprawiamy o 7:00 rano a w środę o godz. 16:00. Zachęcamy do przychodzenia szczególnie dzieci klas III i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. (Szczególnie kiedy są roraty popołudniu.)

6.     Bardzo dziękuje za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Trzeszczan. Ofiara na kwiaty 60  zł. Bóg zapłać. I na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Trzeszczan.

7.     Rok formacyjny: Ministranci i Lektorzy – zbiórka w sobotę o 9:00. Harcerze – sobota o godz. 10:00. KSM – sobota godz. 18:00. Schola – piątek godz. 14:30. Serdecznie zapraszamy

8.     Tygodnik Niedziela – 5 zł, świece Caritas po 6 zł, kalendarze po 6 zł.

9.    Post o chlebie i wodzie w intencji powołań.