15.12.2019 r.

III niedziela –Adwentu – Gaudete

1.      Dziś III niedziela Adwentu – Gaudete – Radości. Bo Pan jest blisko.

2.      Dzisiejsza taca – inwestycyjna na ogrzewanie naszego Kościoła

3.      Rozpoczynamy rekolekcje w naszej Parafii. Poprowadzi je Ks. Prof. dr hab. Stanisław Koczwara  – wykładowca Instytutu Teologicznego w Wilnie. Msze św. w poniedziałek i we wtorek będą odprawiane w kościele parafialnym o 10:00  i o 16:30, w kaplicach- w Chyżowicach o 12:0 0 a w Majdanie Wielkim o 15:00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcamy do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

4.       Jutro rozpoczynamy  nowennę przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Będziemy ją śpiewać w poniedziałek i we wtorek 20 minut przed godziną 16:30. A w pozostałe dni o godzinie 7:00 rano. Zachęcamy do uczestnictwa.

5.      Rozpoczynamy Kwartalne Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

6.      Roraty w tym tygodniu odprawiamy w poniedziałek i we wtorek o 16:30, w środę o 16:00 a w pozostałe dni do niedzieli o 7:30 rano. Zachęcamy do przychodzenia na roraty dzieci szczególnie klas III i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

7.      W sobotę na godz. 9:00 zapraszam dzieci młodzież i osoby dorosłe z naszych grup duszpasterskich na udekorowanie Kościoła na święta Bożego Narodzenia Na piątek proszę Panów o przygotowanie choinek i umieszczenie ich w Kościele i przed Kościołem.

8.      Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła osobomz Trzeszczan  i ofiarę na kwiaty 120 zł. Bóg zapłać. I na sobotę na godz. 11:00 proszę następne osoby z kolejki.

9.      Rok formacyjny: Ministranci i Lektorzy – zbiórka w sobotę o 9:00. Harcerze – sobota o godz. 9:00. KSM – sobota godz. 9:00. Schola – piątek godz. 14:30. Spotkanie wigilijne Przyjaciół Oblubieńca w środę po mszy św. o godz. 16:00. Po Mszy św. adoracja pół godzinna. Serdecznie zapraszamy również osoby spoza wspólnoty.

10.       Post o chlebie i wodzie w intencji powołań  – jest lista proszę się zapisywać

11.  Tygodnik Niedziela – 5 zł. I do nabycie świece Caritas po 6 zł., i kilka kalendarzy po 6 zł.