22.12.2019 r

IV Niedziela Adwentu

1.      Dziś IV niedziela Adwentu.

2.      We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9:00. A pół godziny przed Mszą św. różaniec wypominkowy. Będziemy modlić się za tych którzy odeszli do wieczności i nie zasiądą z nami do wieczerzy wigilijnej. Kartki wypominkowe są do pobrania na chrzcielnicy. Po Różańcu zaśpiewamy nowennę do Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w czasie wieczerzy wigilijnej o modlitwie, o czytaniu Pisma św. z Ewangelii wg św. Łukasza 2, 1-14, dzieleniu się opłatkiem, śpiewaniu kolęd i zachowaniu trzeźwości. Msze św. Pasterskie w kościołach filialnych w Majdanie i Chyżowicach o godz. 20:00 a Pasterka w kościele Parafialnym o 22:00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3.      O 21:30 koncert kolędowy naszej scholi. Przyjdźmy wcześniej aby z uwagą wysłuchać tego koncertu. Serdecznie zapraszamy.

4.      W środę 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 8:30 rano i o 12:00, w kościołach filialnych w Chyżowicach i w Majdanie o 10:30. W czwartek 26 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. z poświęceniem owsa o 8:30 rano i o 12:00, w kościołach filialnych w Chyżowicach i w Majdanie o 10:30. Taca z tego dnia przeznaczona jest Kapłański Fundusz Zdrowotny.

5.      W święto św. Szczepana pół godziny przed sumą nasze Szkolne Koło Misyjne i chór szkolny  będą kolędowali na misje. O 11 zbiórka dzieci w kościele.  Zapraszamy wszystkich o wcześniejsze przybycie i o wsparcie materialne Misji św.

6.      W piątek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła Msza św. tylko w kościele parafialnym o godz. 8:30. W czasie Mszy św., poświęcenie i rozdanie wina.

7.      W sobotę 28 grudnia święto św. Młodzianków. Msza św. o godz. 8:30 z błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci i te malutkie i te duże na wspólna modlitwę i błogosławieństwo. Będzie również niespodzianka.

8.      27 grudnia w piątek rozpoczniemy również wizytę duszpasterska tzw. kolędę.. Kolęda to spotkanie się z duszpasterzami, to wspólna modlitwa, to rozmowa duszpasterska. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z krzyżem i świeczkami, z wodą święconą i niech będzie również Pismo św. Dzieci przygotowują zeszyty do religii. Jak co roku Parafianie składają ofiarę na Kościół. W tym roku przeznaczymy ją na własny wkład do projektu – termomodernizacji naszego kościoła. Za zrozumienie i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. I tak 27.12 – piątek od godz. 11:00 – Majdan Wielki  i Drogojówka. 28.12 – sobota od godz. 11:00  Małe Błoto i Korytyna

9.      W niedzielę 29 grudnia obchodzimy święto św. Rodziny. W czasie każdej Mszy św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i pobłogosławimy małżeństwa i rodziny. Serdecznie zapraszamy.

10.  Dziękuje wszystkim którzy pomagali przy ustawianiu szopki i choinek i strojeniu choinek na święta.  Ks. Mateuszowi. P. kościelnemu Mirosławowi, panom  oraz przedstawicielom ministrantów, harcerzy, KSM-u i scholi. Bóg zapłać!

11.  Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 60 zł. Bóg zapłać. I na wtorek – 24 grudnia na godz. 10:00 proszę 3 osoby a na sobotę na godz. 9:00 rano osoby z kolejki z Trzeszczan.

12.  Próba generalna scholi dziś po sumie. Serdecznie zapraszamy.

13.  Według rozporządzenia naszej Kurii 5 stycznia odbędą się wybory do Rad Parafialnych w naszej Diecezji. Prosimy do 3 stycznia zgłaszać kandydatury do Proboszcza.

14.  Tygodnik Niedziela – 10 zł – świąteczny numer z płytą kolędową i z kalendarzem.