29.12.2019 r.

Niedziela św. Rodziny

1.     Dziś Niedziela św. Rodziny. W czasie każdej Mszy św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i pobłogosławimy małżeństwa i rodziny. We wtorek 31 grudnia wsp. św. Sylwestra papieża. Zakończenie Starego roku o godz. 16:00. Nieszpory w czasie Mszy św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. W środę 1 stycznia nowy Rok Pański 2020. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 8:30 i o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym, a w kościołach filialnych o godz. 10:30. W czwartek 2 stycznia wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza. W czwartek I miesiąca modlimy się za kapłanów. W piątek 3 stycznia I miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 7:30, i 16:00, w kościołach filialnych o godz. 9:00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 9:30 rano.

2.     Kolęda to spotkanie się z duszpasterzami, to wspólna modlitwa, to rozmowa duszpasterska. Proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, z krzyżem i świeczkami, z wodą święconą i niech będzie również Pismo św. Dzieci przygotowują zeszyty do religii. Jak co roku Parafianie składają ofiarę na Kościół. Za zrozumienie i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolęda – w poniedziałek 30 grudnia nie będzie z racji opłatków. Dzieci tego dnia o godz. 9:00 z naszego Szkolnego Kółka Misyjnego i chórku szkolnego kolędują najpierw na świątecznej  sesji rady Gminy a później w Mołodiatyczach od godz. 9:45. We wtorek od 31 grudnia  od 9:00 – Józefin i Leopoldów Bloki. 2 stycznia w czwartek od 15:00 2 księży Leopoldów wieś. W piątek 3 stycznia od 13:00 1 ksiądz kolonia Wandzin, kolonia za SKR. 2 ksiądz –  Bloki  Chyżowice. W sobotę 4 stycznia o 9:00 rano 2 księży Chyżowice wieś.

3.     Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom: we wtorek  i ofiarę na kwiaty 60 zł i w sobotę oraz ofiarę na kwiaty 100.   Bóg zapłaćI na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z kolejki

4.     6 stycznia w święto Trzech Króli o godz. 14:00 koncert kolęd w Domu kultury w Nieledwi. Zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.