26.01.2020 r.

III niedziela zwykła

1.     Dziś III niedziela zwykła.  Dzień Islamu i Światowy dzień Trędowatych oraz Niedziela Słowa Bożego. Dzisiaj na sumie zaprzysiężenie nowo wybranej Rady Parafialnej.

2.     We wtorek 28 stycznia wsp. Św. Tomasza z Akwinu.  W środę spotkanie Przyjaciół Oblubieńca po Mszy św. o 16:00. W czwartek 30 stycznia o godzinie 16:00 zapraszam do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowych: młodzież, ministrantów, scholę, kółka, harcerzy i osoby dorosłe – panów. W piątek 31 stycznia obchodzimy wspomnienie świętego Jana Bosko. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godzinie 8:30 i 12:00 a w kaplicach o 10:30.  Na sumie i po sumie  wystąpi Chór Kontra z Zamościa z koncertem kolęd. Serdecznie zapraszamy.  2 lutego na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. I  również poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.  Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Puszka na siostry klauzurowe. Tego dnia nasz Biskup Marian Rojek obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

3.     W tym tygodniu przypada I sobota i niedziela miesiąca lutego. Msze św. w pierwszą sobotę o godz. 7:00, 7:30, i 16:00.

4.     Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę  na godzinę 9:00 rano poproszę następne osoby z Trzeszczan

5.     Tygodnik Niedziela – 5 zł. Można nabyć jeszcze gromnice i wyroby z prawdziwego wosku.

6.     W dniach 14-16 lutego w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się rekolekcje powołaniowe. Szczegóły na naszej stronie diecezjalnej.

7.     Diecezjalne Dzieła Misyjne serdecznie zapraszają na Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, które odbędzie się w piątek, 31 stycznia o godz. 12:00  w kościele pw. MB Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach.

8.     Diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy  odbędą się w sobotę 1 lutego o godz. 11:00.