02.02.2020 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego

1.     Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej, I niedziela miesiąca-adoracyjna. Msze św. o godzinie 8:30 i 12:00 a w kaplicach o 10:30.  Na sumie i po sumie  wystąpi Chór Kontra z Zamościa z koncertem kolęd. Serdecznie zapraszamy a na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. I  również poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Puszka na siostry klauzurowe. Tego dnia nasz Biskup Marian Rojek obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

2.     Jutro 3 lutego z racji wsp. Św. Błażeja poświęcenie świec tzw. Błażejek i błogosławieństwo naszych gardeł. W środę 5 lutego przypada wspomnienie świętej Agaty i poświęcenie chleba, wody i soli. Tego dnia Diecezjalny Dzień Chorych w Zamościu w Parafii św. Michała Archanioła o godz. 11:00. W czwartek 6 lutego wspomnienie świętego Pawła Miki i Towarzyszy.

3.     W tym tygodniu przypada również I czwartek i piątek miesiąca. I czwartek miesiąca  będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W I piątek miesiąca chorych będziemy odwiedzać od godz. 9:00 rano.

4.     Spotkanie bierzmowanych w środę o 16:00,  scholi w piątek o 14:30, ministrantów w sobotę o 9:00, Harcerzy w sobotę o 10:00 i KSM –u w sobotę o 16:30 z wyjazdem na Bal Młodych do Zamościa.

5.     Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godzinę 9:00 proszę następne osoby z Trzeszczan.