23.02.2020 r.

VII Niedziela Zwykła

1.     Dziś VII Niedziela Zwykła, która rozpoczyna 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, za uzależnionych oraz ich rodziny. Taca dzisiejsza na WSD naszej Diecezji

2.     W tym tygodniu przypada : Środa Popielcowa która rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu- Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 8:30 i 16:00 a w kaplicach o 15:00. (W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy – 2 posiłki lekkie i 1 do syta obowiązuje od 18 roku życia do 60. Post jakościowy – nie spożywamy pokarmów mięsnych od 18 roku życia do końca życia.) Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:00 a później Msza św. o godz. 16:30. W niedzielę Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11:30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Szczególnie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św. Za każdorazowe odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskiwać odpusty zupełne.

3.     Za tydzień I niedziela miesiąca marca, adoracyjna i zmiana tajemnic Różańcowych

4.     Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca w środę po Mszy św. o 16:00. Próba scholi w piątek o godz. 14:30. W przyszłą sobotę kurs Lektorski o godz. 10:00.

5.     W dniach 13-14 marca (piątek po południu i sobota) będzie wyjazd młodzieży bierzmowanej na rekolekcje do Huty Różanieckiej. Wcześniej będzie spotkanie z rodzicami i będą podane wszystkie szczegóły

6.     Kurs Rafał – Zamość 13-15 marca 2020 – koszt 50 zł.  Zachęcić do uczestnictwa wszystkich nie tylko w ramach wspólnoty. Kurs o towarzyszeniu – jak być duchowym towarzyszem według Bożego serca

7.     Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 120  zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 11:00 proszę następne osoby z kolejki z Trzeszczan.