V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020r.)

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. I Niedziela Męki Pańskiej dawniej zwana Niedzielą Czarną.
  2. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:00 a później Msza św. W niedzielę zaś Gorzkie Żale przed sumą – o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach poprzez transmisje na naszym Fb. parafialnym.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji zakazu przemieszczania się nie będziemy odwiedzać  chorych w domu. W sprawach pilnych – zagrażających życiu – proszę telefonicznie nas informować. Sakrament pokuty w naszym kościele będzie sprawowany inaczej niż dotychczas: codziennie od 8:30 do  9:00 będziemy w kaplicy pogrzebowej spowiadać, przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm.
  5. Tygodnik Niedziela – 6 zł. Paschaliki i baranki w cenie 6 zł. Dochód z zakupu baranka i Paschalika przeznaczony jest dla dzieci z ubogich rodzin. Można je nabyć u P. Klementyny w pawilonie.
  6. Zbieramy na kwiaty do Grobu Pańskiego, za które składamy serdeczne Bóg zapłać. Można ofiarę wrzucić również do puszki w sklepie u P. Klementyny.
  7. Intencje mszalne są dostępne na naszej stronie parafialnej i w gablotkach przy kościele.