Niedziela Palmowa-Męki Pańskiej (05.04.2020 r.)

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm.

2. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Zachęcamy do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza podczas trzech dni Triduum Paschalnego.  Spowiedź w poniedziałek, we wtorek, środę i czwartek od godz. 8:30 do 9:00 w kaplicy bocznej naszego kościoła, przy zachowaniu reguł bezpieczeństwa.

3. WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po zakończeniu eucharystii sam celebrans przenosi Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji (Ciemnicy).

4. WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Można będzie korzystać z sakramentu spowiedzi św. od godziny 10:00 do 13:00 w bocznej kaplicy naszego kościoła. LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 15:00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Po zakończeniu Liturgii sam celebrans (bez uroczystej procesji) przenosi Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji (Grobu Pańskiego).

5. WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy. Można będzie korzystać z sakramentu spowiedzi św. od godziny 10:00 do 13:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie miało miejsce w naszych domach. Na stronie fb i Parafii umieścimy  tekst błogosławieństwa pokarmów.

6. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19.00. Pomija się obrzęd poświęcenia ognia. W kościele zapala się Paschał i śpiewa Hymn Wielkanocny (Exsultet).

7. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA Rezurekcja o godz. 6:00 rano. Nie będzie procesji, o godz. 5:50 zabiją dzwony a ksiądz przed kościołem pobłogosławi naszą Parafię Najświętszym Sakramentem. Druga msza św. o godz. 12:00 a w kaplicach o 10:30.

8. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Msze św. jak w każdą niedzielę, 8:30, 12:00 i w kaplicach o 10:30.

9.  Bardzo proszę osoby z Józefina, aby przyszły na środę na godz. 9:00 i posprzątały  kościół.

10. Zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego u P. Klementyny w pawilonie.

11. Tygodnik Niedziela – 6 zł. Baranki i Paschaliki w cenie 6 zł dostępne również w tym sklepie.