Zesłanie Ducha Świętego (1.06.2020 r.)

Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego

1.     Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego (po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy a z krzyża zdejmuje się czerwoną stulę. Za pobożne i publiczne odmówienie Veni Creator można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Jutro w poniedziałek 1 czerwca święto NMP Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. tylko w kościele parafialnym o 8:00 i o godz. 18:00. I Dzień Dziecka. Pamiętajmy o dzieciach w naszej modlitwie.

2.     We wtorek 3 czerwca wsp. św. mm Karola Lwangi i Towarzyszy. W czwartek 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana. W piątek 5 czerwca św. Bonifacego. W sobotę 6 czerwca o godz. 10:00 w naszej Katedrze w Zamościu święcenia kapłańskie.  Tego dnia w naszej Parafii o godz. 18:00, msza św. na cmentarzu parafialnym przed odpustem. O godz. 17:20 rozpoczniemy różaniec wypominkowy. A w niedzielę za tydzień odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12:00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Krystian Malec. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w święcie naszej Parafii. Msze św. w kaplicach o godz. 7:00.Zapraszam strażaków do poprowadzenia procesji, dziewczynki do sypania kwiatków. (Zachęcam żeby było jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków – prośba do rodziców). W najbliższą niedzielę kończy się okres komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do spowiedzi. Można to uczynić przez cały tydzień przed każdą Mszą św. (Bp zniósł dyspensę,  nie ma już limitu wiernych na Mszach św. z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca czerwca. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek od godz. 10:00. Kto chciałby jeszcze zgłosić chorych, aby przyjeżdżać to można to uczynić.

4.     Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiali po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:30 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

5.     Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i ofiarę na kwiaty 140 zł.  Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Bogucic.