XXII niedziela zwykła ( 30.08.2020 r.)

1.      Dziś XXII niedziela zwykła.

2.      We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy na godz. 8:30 na Mszę Św. Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców uczniów i rodziców naszych Szkół. W szkołach rozpoczęcie będzie miało miejsce w 2 turach: Szkoła w Trzeszczanach klasy  0 – V godz. 9:30 i klasy VI – VIII godz. 10:45. Szkoła w Mołodiatyczach klasy IV – VIII o godz. 7:45 a klasy O – III o godz. 9:30. 1 września wspominamy również 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz wszystkie ofiary wojny. W czwartek 3 września wsp. św. Grzegorza Wielkiego. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca września. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 9:00 rano. Msze św. w pierwszy piątek miesiąca o 7:30 o 15:00 chrzcielna i 17:00. W kaplicach o 15:00. Prosimy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Obowiązek pierwszych piątków miesiąca od września maja klasy IV i klasy VIII przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Książeczki do odprawienia I piątków miesiąca klasy IV otrzymają w dniu spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. o 7:00, 7:30 i 17:00. Na 17:00 zapraszam KŻR z naszej Parafii na nabożeństwo i zmianę tajemnic Różańcowych.  W poniedziałek 7 września (w wigilię naszego odpustu)  Msza św. na cmentarzu  o godz. 17:00. O godz. 16:15 rozpoczniemy różaniec wypominkowy. (kartki wypominkowe proszę pobrać z ołtarza bocznego). A  odpust w naszej Parafii ku czci Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) 8 września. I dożynki gminno – parafialne. Suma odpustowa i dożynkowa o godz. 12:00, odprawi ją i kazanie wygłosi Ks. Mariusz Rybiński – proboszcz z Gdeszyna. Zapraszamy delegacje z wieńcami z poszczególnych wiosek naszej Parafii i Gminy. 13 września w  niedzielę Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie.

3.      Czas wakacyjnego odpoczynku dobiegł końca. Warto zastanowić się jak wykorzystaliśmy ten czas.

4.      Kurs lektorski: Ostatnie dwa spotkania w poniedziałek i sobotę, rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 10:00. Obrzęd ustanowienia lektorów 8 września na sumie odpustowej.

5.      Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 11:00 (przygotowanie do odpustu, obecność obowiązkowa). Wyjazd na nagranie audycji do KRZ wtorek, godz. 18:15. Transmisja w czwartek o 21:30, zapraszamy do odsłuchania audycji.

6.      W  Piątek po Mszy wieczornej, wyjazd  harcerzy do Hrubieszowa na wspólną zbiórkę z drużyną „Ogień”.

7.      Spotkanie KSM -u rozpoczynające nowy rok formacyjny w sobotę o godzinie 16:00 a później Msza św.  Należy przynieść składkę na koszulki KSM – u.

8.      Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca w środę o godz. 17:00. Próba scholi w piątek po Mszy św. wieczorowej – obowiązkowa.

9.      Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Mołodiatycz. Ofiara na kwiaty 120 zł. Bóg zapłać. Na sobotę  na godz. 9:00 proszę  następne osoby z Mołodiatycz.